איברהם חאמד הורשע ב-46 מעשי רצח

מי שהיה מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בגדה ואחד המחבלים הרצחניים ביותר אי פעם נמצא היום אשם במעורבות ברציחתם של 46 ישראלים, בשורה של פיגועים, ביניהם במועדון השפילד בראשל"צ ובאוניברסיטה העברית בירושלים. בתחילת החודש הבא צפוי חאמד, שזוכה ממעורבות בתכנון הפיגוע במועדון צוותא בת"א, לקבל את עונשו

בית המשפט הצבאי בעופר קבע היום כי איברהים חאמד, מי שהיה מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בגדה, אחראי לרציחתם של 46 ישראלים.

חאמד הורשע במעורבות בשורת פיגועים, כשהבולטים ביניהם יצאו לפועל במועדון שפילד בראשון לציון, בקפה מומנט, במדרחוב בן יהודה ובאוניברסיטה העברית בירושלים.

יצוין כי חאמד זוכה מעבירה אחת שבה הואשם - מעורבותו שלא הייתה בניסיון הפיגוע במועדון צוותא בתל אביב ב-2002. בהחלטתו קבע נשיא בית הדין כי לא הוצגו ראיות התומכות במעורבותו, לכאורה, של חאמד במעשה. חאמד כפר בסמכותו של בית הדין הצבאי לפסוק בעניינו, אך הורשע בכל זאת. גזר דינו יינתן בתחילת החודש הבא, והוא צפוי לשורה ארוכה של מאסרי עולם.

פעיל החמאס בן ה-47, שנולד בכפר סילוואן, הצטרף לחמאס בשנות ה-80. בשנות ה-90 הוא נכלא בכלא של הרשות הפלסטינית וב-2001, לאחר שחרורו, הוציא לפועל שורה של פיגועים קטלניים. מאז 2006 הוא שוהה במעצר בכלא צבאי בישראל, לאחר שתקופה ארוכה ניהלה אחריו ישראל מצוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת