מאבטח ירה ופצע פלסטיני במעלה אדומים

אירוע ירי במעלה אדומים: מאבטח ירה בפלסטיני שניסה לטענתו לחטוף נשק ממאבטח נוסף במחסום הממוקם בכניסה לעיר. כוחות גדולים של משטרה הוזעקו למקום ופתחו בחקירת נסיבות האירוע והכניסה לעיר נחסמה. הערכה ראשונית: לא מדובר באירוע על רקע לאומני

אירוע ירי במעלה אדומים: מאבטח בכניסה לעיר ירה בפלסטיני שניסה לטענתו לחטוף נשק ממאבטח נוסף. צוותי מד"א פינו את החשוד שנורה ונפצע באורח קשה. כוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום.

מחקירה ראשונית עולה כי החשוד הגיע למחסום הממוקם בכניסה למעלה אדומים והתנגש בניידת משטרה שנסעה לפניו. מיד לאחר מכן יצא הפלסטיני מהרכב וניסה לקפוץ מעל הגדר. לטענת המאבטחים, הוא ניסה לחטוף את אקדחו של אחד מהם. מאבטח נוסף שהיה בזירה מיהר להגיב - ירה במהירות לעבר החשוד, ופצע אותו קשה.

כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום ופתחו בחקירת האירוע, אולם על פי הערכה ראשונית לא מדובר באירוע על רקע לאומני. צוותי מד"א הוזעקו גם הם למקום והחלו בהענקת טיפול רפואית לחשוד. המאבטח לא נפגע באירוע.

החשוד: פלסטיני מאזור בית לחם

"האירוע החל כשפלסטיני תושב בית לחם נסע ברכב ובו לוחית זיהוי ישראלית לכיוון היציאה מהעיר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פקד דודי אסרף, דובר מחוז ש"י במשטרה. "הוא נכנס מאחור בניידת משטרה, השוטר חשב שזה תאונה, יצא מהאוטו, ובשלב הזה קפץ הפלסטיני מעל גדר ההפרדה בין הנתיבים והלך אחוז אמוק לכיוון אחד המאבטחים".

"אחד המאבטחים אמר לשני 'תיזהר, הוא הולך לחטוף לך את הנשק' - והשני שלף את הנשק וירה כדור אחד לבטנו של הפלסטיני", הוסיפו במשטרה. "בשלב זה חבלנים בודקים את הזירה ושום אפשרות לא נשללת".

סנ"צ אורי יורן, מפקד משטרת מעלה אדומים אמר לאחר האירוע: "מדובר בפלסטיני מאזור בית לחם, הרכב בו נסע שייך לתושב מזרח ירושלים. אנו בודקים את כל כיווני החקירה, מהפלילי עד הלאומני. למרבה השמחה המשטרה הגיבה במהירות. אנו נמשיך לתת ביטחון לתושבי מעלה אדומים".

"האבטחה שלנו מנעה אסון"

בני כשריאל, ראש עיריית מעלה אדומים, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "רכב פלסטיני נכנס לעיר, פגע ברכב משטרתי וניסה לברוח. הוא עצר ליד המאבטח, קפץ על המאבטח, ניסה לחטוף ממנו נשק והמאבטח השני ירה בו ופצע אותו קשה".

"המאבטחים בכניסה ליישוב הם אזרחיים. הם ערוכים, הגיבו במיומנות. האירוע מבחינתנו הסתיים והוא נמצא בשלבי חקירה. ברוך השם, המאבטחים שלנו שלמים ובריאים", הוסיף ראש העיר.

כשריאל ציין: "יש התראות כלליות באזור. לפני זמן לא קצר, שישה חודשים בערך, מאבטח נדקר בקצין ונפצע ולאחר מכן כוחות הביטחון תפסו את המחבל. זה קרה פעם והאבטחה הגדולה שלנו מנעה הפעם אסון".

"מדובר במעשה על רקע לאומני בלבד, גרידא, אין שום דבר נגד המאבטחים או השוטרים. אין שום סכסוך, הפיגוע נעשה נגד מאבטח ולא נגד אדם אחר. הדבר הזה היה יכול לקרות גם בירושלים או בתל אביב. היו מקרים כאלה גם בירושלים וגם באזור המרכז ולכן נראה שמישהו ניסה לחמם את האווירה פה, לפגוע בשוטרים ובמאבטח, הדגיש ראש העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת