נחשפה חוליה שתקפה חיילים ושוטרים

השב"כ והמשטרה חשפו בתום חקירה ארוכה חוליה של שישה תושבי מזרח ירושלים החשודים שהשליטו טרור בצפון העיר, לאחר שתקפו אנשי כוחות ביטחון ותושבים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל. אחד העצורים: אסיר לשעבר שביצע פיגועי ירי וסייע לארגוני טרור

חברי החוליה שנעצרו (חדשות 2)

שישה פעילים ב"חזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין" שפעלו בצפון ירושלים, נעצרו במסגרת חקירה של שירות הביטחון הכללי שנערכה בשיתוף משטרת ישראל והמפלג לתפקידים מיוחדים במחוז ירושלים. חברי החוליה, שדבר מעצרה הותר היום לפרסום, חשודים שתקפו את אנשי כוחות הביטחון שפעלו בשכונת עיסאויה בצפון ירושלים, וכן השליטו טרור על התושבים, לאחר מספר מקרי תקיפה של תושבים מקומיים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל.

במהלך החקירה נתפסו אקדח ומחסניות, ששימשו את אחד מחברי התשתית בפעילויות השונות אותן ביצע בשכונה מטעם הארגון. פעיל נוסף הודה ברכישה ובאחזקת רובה. מעצרם של חברי החוליה הוא חלק מהמלחמה היומיומית של כוחות הביטחון בפעילות הטרור העממי, שהפכה דבר שבשגרה. מדי יום נאספות עדויות על יידוי אבנים ובקבוקי תבערה ותקיפות פיזיות של ישראלים ואנשי כוחות ביטחון, המצויים בסמוך לשכונה או הנכנסים אליה.

בחקירתם בשירות הביטחון הכללי שהחלה לפני כחודש, הודו חברי התשתית בחברות בארגון ובפעילות מטעמו בעיסאויה ובשכונות נוספות בירושלים. החקירה חשפה גם מבנה היררכי מסודר של הארגון, הכולל חוליות שונות, המקבלות הוראות מראשי הארגון בשכונה.

בין העצורים שנחקרו גם מדחת טארק אחמד מוחמד, אשר עלה בחקירתו כראש הארגון בכפר. מדחת, המוכר כבכיר חז"ד בירושלים, הוא כלוא לשעבר על רקע ביצוע פיגועי ירי,שהשתחרר בשנת 2009 ונעצר שוב ב-2010 למשך שנה על רקע סיוע לארגוני טרור. נגד הנחקרים הוגשו לבית המשפט כתבי אישום ובקשות למעצרם עד לתום ההליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת