הירי נמשך: 2 גראדים יורטו מעל נתיבות

יישובי הדרום ממשיכים לספוג מטחי רקטות. 2 רקטות גראד נורו לעבר העיר נתיבות ויורטו על ידי כיפת ברזל. ראש עיריית נתיבות: "נשמעו פיצוצים בהפרש של מספר שניות - זה היה מטח"

מערכת כיפת ברזל בפעולה. ארכיון (חדשות 2)

הירי לעבר הדרום לא פוסק: שתי רקטות גראד נורו הלילה משטח הרצועה לעבר העיר נתיבות, ויורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל".

מדיווחים עולה כי "כיפת ברזל" שממוקמת בסמיכות לעיר זיהתה ויירטה בהצלחה את שתי הרקטות. לא ידוע על נפגעים או על נזק.

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "אזעקת צבע אדום פעלה באופן רצוף מספר דקות, ולאחר מכן נשמעו פיצוצים בהפרש של מספר שניות - זה היה מטח". ראש העיר עדכן כי הוא נמצא במוקד העירוני, וכי הרבה מאוד תושבים לחוצים פונים למוקד עם שאלות שונות. "לא קיבלנו מגורמי הביטחון מידע שעלול להיות ירי לכיוון העיר", סיפר זוהר.

נפתח מעבר כרם שלום

זהו לא מטח הרקטות הראשון היום. סמוך לשעה 07:00 בבוקר נשמעה אזעקת "צבע אדום" במועצה האזורית שער הנגב ולאחר זמן קצר התפוצצה פצצת מרגמה באחד מהקיבוצים.

הפצמ"ר התפוצץ סמוך ללולי תרנגולות שהיו ריקים, אך רסיסים גרמו לנזקים במבנה סמוך. הירי האחרון שבוצע היה ביום ראשון, אז שוגרו שלוש פצצות מרגמה לעבר שטחי המועצה האזורית אשכול. אחת מהפצצות נפלה ליד חדר אוכל באחד היישובים וגרמה לנזק.

בנוסף, לאחר הערכת מצב ביטחונית, הוחלט לפתוח היום את מעבר כרם שלום במתכונת מלאה. אתמול הורה מפקד פיקוד דרום, אלוף טל רוסו, על סגירתו למעבר סחורות, זאת בשל ירי רקטות לעבר המעבר ביממה הקודמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת