חשד: חיילים סייעו להבריח סמים בגבול עם מצרים

בתום חקירה ממושכת, עצרו היחידה המיוחדת של המשטרה הצבאית והמשטרה 15 חיילים בדואים גששים ו-3 אזרחים בחשד כי סייעו להבריח סמים במאות אלפי שקלים ממצרים לישראל. ע"פ החשד, הם סיפקו מידע על פרצה בגדר הגבול הנבנית, וכן על מארבים למניעת הברחה. החשודים הודו במיוחס להם

בשעות אחר הצהריים הותרה לפרסום פרשה חמורה בה מעורבים, על פי החשד, 15 חיילים בדואים מיחידת הגששים ושלושה אזרחים ישראלים, שעסקו בהברחת סמים ובסחר בסמים. שבעה מהחיילים משרתים בשירות חובה וחמישה נוספים משרתים בקבע.

החקירה התנהלה בחודשים האחרונים, והתמקדה בסחר בסמים ובהברחות בגבול ישראל-מצרים. בצה"ל הצליחו להגיע למספר חיילים, שסיפקו על פי החשד, מידע על פרצות בגדר הגבול הנשלמת בימים אלו, וכן על מארבים מתוכננים. החיילים חשודים כי הדליפו את המידע הרגיש לשלושה מוקדים: אזרח ישראלי בדואי - שהעביר את המידע לבדואי במצרים. בעבור כל הברחה שצלחה, קיבלו החיילים המעורבים סכומים הנאמדים באלפי שקלים.

היחידה המיוחדת של המשטרה הצבאית, שהובילה את החקירה, הצליחה להביא למעצרם של החיילים החשודים באמצעות סוכן מיוחד שעבד מספר חודשים, ביצע מספר פניות ובא במגע עם החיילים. כל החשודים במעורבות בפרשה הודו בחשדות המיוחסים להם. מעצרם של כל החיילים כבר הוארך. עם זאת, במשטרה הצבאית הדגישו הערב כי החיילים אינם חשודים כי העבירו גם מידע לפעילות טרור.

"נתפסו סמים בשווי 800 אלף שקלים"

"אלוף פיקוד הדרום והמפקדים בגזרה הנחו אותנו לפעול לצמצום פעולות ההברחה", אמר הערב לחדשות 2 באינטרנט סא"ל גיל ממון, מפקד היחידה המרכזית ליחידות מיוחדות של המשטרה הצבאית. "פתחנו בפעולות סמויות יחד עם יחידת "מגן" של משטרת ישראל והגיע אלינו מידע על חיילים שסייעו להברחות. החיילים נעצרו, נחקרו והודו והחקירה בעיצומה. הופעל סוכן ונתפסו סמים מסוג הירואין, חשיש ואקסטזי בשווי 800 אלף שקלים".

לדברי סא"ל ממון, במסגרת החקירה נתפס גם רכב שהסליק סמים בגלגל רזרבי ברכב. "מצ"ח וצה"ל יפעלו לסכל הברות סמים ולמנוע שימוש בסמים", אמר ממון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת