ישראל וארה"ב יתרגלו התגוננות מפני מתקפה אירנית

אלפי חיילים אמריקנים וישראלים ייקחו חלק באימון משולב רחב היקף שייערך בחודש אוקטובר הקרוב ויידמה מתקפת טילים אירנית, כך מדווח העיתון "מעריב". במסגרת התרגיל תיבדק יכולת ההגנה מפני טילים של ישראל במקרה של תגובה אירנית לתקיפת מתקני הגרעין בשטחה

האם התרגיל מהווה "חזרה גנרלית"? ארכיון (רויטרס)

רוחות מלחמה: כ-3000 חיילים אמריקנים ואלפי חיילים מישראל ייקחו חלק בתרגיל הצבאי המשותף הגדול ביותר שנערך בין צבא ארה"ב לצה"ל בחודש אוקטובר הקרוב - כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב". התרגיל יידמה מתקפת טילים אירנית בעקבות התקפה ישראלית על מתקני הגרעין של הרפובליקה האסלאמית.

בחודשים האחרונים הגיעו בכירים במערכת הביטחון האמריקנית לישראל, בראשות הגנרל קרייג פרנקלין, מפקד האוויריה השלישית בפיקוד האירופי של צבא ארה"ב, על מנת להיערך לתרגיל רחב ההיקף שבמסגרתו תיבחן יכולת ההגנה הישראלית מפני טילים.

ישראל צפויה להציב לראשונה את מערכת החץ 2 במרכז האימון, כמו גם מערכות יירוט אמריקניות שייבחנו. גורמים ביטחוניים הדגישו כי מדובר במסר ישיר לאירן הממשיכה לאיים במתקפה כוללת על ישראל במקרה של פגיעה במתקני הגרעין. גורמים נוספים ציינו כי לתרגיל חשיבות מכרעת בהיערכות הישראלית ויש מי שהגדירו אותו כ"חזרה גנרלית".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת