קסאם בבית ספר בשדרות; הרמטכ"ל מכנס הערכת מצב

יותר מ-20 רקטות נורו היום לעבר יישובי הדרום. אחת הרקטות התפוצצה על בית ספר בשדרות, אין נפגעים. הרמטכ"ל ערך בקריה הערכת מצב מיוחדת בעקבות ההסלמה. חמאס: ישראל אחראית להסלמה, לא נשתוק

הירי לעבר יישובי הדרום לא פוסק: רקטת קסאם התפוצצה בצהריים על בית ספר בשדרות, וגרמה נזק למבנה. למרבה המזל, לא היו נפגעים באירוע. הרקטה נורתה במטח של ארבע רקטות נוספות לעבר שדרות ועוטף עזה.

מוקדם יותר כינס הרמטכ"ל את פורום המטכ"ל לדיון מיוחד והערכת מצב בהסלמה בדרום. מאז הבוקר נורו לעבר שטחי ישראל 24 רקטות - לפחות חמש מהן יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל" שהוצבה במהלך השבוע בשדרות. גורמים בעיר מביעים שביעות רצון עד כה מתפקודה.

הבוקר נפתח במטח שיגורים, שגרם לפציעתו הקשה של גבר בן 50 באורח בינוני עד קשה, לאחר שרסיסי רקטת קסאם פגעו במיגונית בה הוא שהה במועצה האזורית שער הנגב. הגבר פונה לקבלת טיפול רפואי בביה"ח ברזילי באשקלון. שני בני אדם נוספים לקו בחרדה.

הפלסטינים מדווחים כי בתגובה לחידוש הירי, תוקף חיל האוויר מטרות ברצועת עזה. כמו כן, מדווח על ירי ארטילרי לעבר שטחים פתוחים ברצועה. בסך הכל מדווחים הפלסטינים על שלושה הרוגים ו-25 פצועים בתקיפות. בנוסף דווח כי ילד בן ארבע נהרג גם הוא בתקיפת חיל האוויר. מדובר צה"ל נמסר כי אחת התקיפות בצהריים בוצעה נגד חוליית שיגור שנערכה לירי תלול מסלול לעבר ישראל.

בחמאס הטילו היום את האחריות להסלמה הבוקר על ישראל. "זכותה של ההתנגדות להגיב על כל הסלמה ישראלית נגד הפלסטינים", אמר דובר הארגון השולט בעזה, סאמי אבו זהרי. "אנחנו מטילים את מלוא האחריות על ההסלמה ברצועת עזה על ישראל".

בהתבטאות שפורסמה בביטאון הרשמי של חמאס, תקף אבו זהרי: "הכיבוש מנצל את השתיקה בעולם הערבי, ומפרש אותו באופן מוטעה. הוא מנצל אותו לשם המשך התוקפנות נגד עמנו. אני קורא לגורמים הנוגעים בדבר להתערב ולחייב את הכיבוש להפסיק את התוקפנות".

ישראל התלוננה באו"ם על ירי הרקטות

בסך הכל, נורו אל שטח ישראל מהרצועה בימים האחרונים יותר מ-100 רקטות. בעקבות זאת, הגיש שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור תלונה רשמית במועצת הביטחון. במכתב שהגיש שנשלח במקביל למועצת הביטחון ולמזכ"ל באן, נכתב כי כל עוד לא יהיה שקט בדרום, לא תהיה רגיעה גם ברצועת עזה.

בנוסף הדגיש פרושאור את האבסורד שבמצב הקיים שבו ישראל מחוייבת לאמנות האו"ם ומאפשרת כניסה של סיוע הומניטרי לשטחי הרצועה ובתמורה מקבלת הברחות נשק וירי טילים.

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו ניר דבורי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת