חמאס: "ישראל אחראית - נגיב ולא נשתוק"

הפלסטינים מדווחים על 15 הרוגים ו-63 מאז החלה ההסלמה השבוע. חמאס מפרסם שתי הודעות, באחת מאשים - אך קורא לרגיעה. ובשנייה, אומרים בזרוע הצבאית של הארגון "זכותנו להגיב להסלמה, נרסן ונרתיע את האויב הציוני, ונעשה זאת באופן שבו נבחר"

חמאס הודיע השבוע כי הוא מחויב לרגיעה, אך הבוקר הוא שב להאשים את ישראל בהסלמת המצב באזור הדרום. בזרוע הצבאית של הארגון פרסמו הודעה בצהריים ובה איימו: "לא נשתוק על ההתקפות הברבריות של האויב הציוני, נגיב באופן שבו נבחר", לשון ההודעה."אם סבב ההסלמה הקודם לא הספיק על מנת להרתיע את הכיבוש הישראלי - אנו מוכנים לרסן ולהרתיע אותו".

הפלסטינים מדווחים שמאז החלה ההסלמה השבוע נמנו ברצועה 15 הרוגים, ועוד 63 נפצעו בהתקפות של חיל האוויר בעזה. דובר חמאס סמי אבו זהרי כתב בבטאון הרשמי של התנועה כי ארגונו "מטיל את מלוא האחריות על ההסלמה ברצועת עזה על ישראל".

בהתבטאות שפורסמה בביטאון הרשמי של חמאס, תקף אבו זהרי: "הכיבוש מנצל את השתיקה בעולם הערבי, ומפרש אותו באופן מוטעה. הוא מנצל אותו לשם המשך התוקפנות נגד עמנו. אני קורא לגורמים הנוגעים בדבר להתערב ולחייב את הכיבוש להפסיק את התוקפנות".

התבטאותו של אבו זהרי באה זמן קצר לאחר חידוש תקיפות צה"ל ברצועת עזה. על פי הדיווחים בעזה, לפחות שלושה בני אדם נהרגו ו-25 נוספים נפצעו בתקיפות מאז שעות הלילה. לצד תקיפות מן האוויר, מדווחים בעזה, מבוצע גם ירי ארטילרי לעבר שטחי שיגור ברצועה. באחת התקיפות, לדברי הפלסטינים, נפגע רכב שנסע באחד הרחובות הראשיים ברצועה.

במקביל, קראו ברמאללה להפסקת אש מיידית ברצועת עזה. האחראי על תיק המשא ומתן עם ישראל, סאאב עריקאת, דרש מישראל ומחמאס להפסיק את הירי בדרום והבהיר כי גם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן פועל להשגת רגיעה.

כיפת ברזל יירטה 5 שיגורים לשדרות

מערכת "כיפת ברזל" יירטה מאז שעות הבוקר חמישה שיגורים שבוצעו מרצועת עזה לעבר שדרות. השבוע הוצבה לראשונה בשדרות מערכת "כיפת ברזל", הרביעית במספר באזור הדרום - וגורמים בעיר מביעים שביעות רצון עד כה מתפקודה.

ממטח השיגורים הבוקר, נפצע גבר בן 50 באורח בינוני עד קשה, לאחר שרסיסי רקטת קסאם פגעו במיגונית בה הוא שהה באזור התעשייה של שדרות. הגבר פונה לקבלת טיפול רפואי בביה"ח ברזילי באשקלון. שני בני אדם נוספים לקו בחרדה.

במהלך הלילה נורו עוד שתי רקטות קסאם לעבר המועצה האזורית אשכול. הן התפוצצו בשטחים פתוחים, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. הצבא העביר הבוקר הנחיה לכל תושבי עוטף עזה לשהות במרחק של 15 שניות ממרחבים מוגנים.

בעקבות מטח הרקטות הבוקר על שדרות, כינס ראש העיר דוד בוסקילה הערכת מצב דחופה בהשתתפות נציגי המשטרה ופיקוד העורף. בצהריים ייכנס גם הרמטכ"ל הערכת מצב מיוחדת בקריה, בהשתתפות אלופי המטכ"ל, על מנת לבחון את ההתפתחויות בדרום ואת התגובה אליהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת