"כיפת ברזל" יירטה 5 שיגורים על שדרות

מערכת ההגנה מפני טילים, שהוצבה השבוע לראשונה בשדרות, יירטה הבוקר 5 שיגורים בשמי העיר. בן 50 נפצע קשה מפגיעת רסיסי קסאם במיגונית בה שהה. צה"ל תקף בעזה – הפלסטינים מדווחים על 25 פצועים. הרמטכ"ל ייכנס בצהריים הערכת מצב בקריה

"כיפת ברזל" בפעולה (חדשות 2)

הצבתה של מערכת "כיפת ברזל" נוספת באזור הדרום מוכיחה את עצמה: המערכת יירטה מאז שעות הבוקר חמישה שיגורים שבוצעו מרצועת עזה לעבר שדרות, מתוך כ-20 שיגורים בסך הכל לעבר הדרום. השבוע הוצבה לראשונה בשדרות מערכת "כיפת ברזל", הרביעית במספר באזור הדרום - וגורמים בעיר מביעים שביעות רצון עד כה מתפקודה.

ממטח השיגורים הבוקר, נפצע גבר בן 50 באורח בינוני עד קשה, לאחר שרסיסי רקטת קסאם פגעו במיגונית בה הוא שהה במועצה האזורית שער הנגב. הגבר פונה לקבלת טיפול רפואי בביה"ח ברזילי באשקלון. שני בני אדם נוספים לקו בחרדה.

במהלך הלילה נורו עוד שתי רקטות קסאם לעבר המועצה האזורית אשכול. הן התפוצצו בשטחים פתוחים, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. הצבא העביר הבוקר הנחיה לכל תושבי עוטף עזה לשהות במרחק של 15 שניות ממרחבים מוגנים.

בעקבות מטח הרקטות הבוקר על שדרות, כינס ראש העיר דוד בוסקילה הערכת מצב דחופה בהשתתפות נציגי המשטרה ופיקוד העורף. בצהריים ייכנס גם הרמטכ"ל הערכת מצב מיוחדת בקריה, בהשתתפות אלופי המטכ"ל, על מנת לבחון את ההתפתחויות בדרום ואת התגובה אליהן.

הפלסטינים מדווחים כי בתגובה לחידוש הירי, תוקף חיל האוויר מטרות ברצועת עזה. כמו כן, מדווח על ירי ארטילרי לעבר שטחים פתוחים ברצועה. בסך הכל מדווחים הפלסטינים על 25 פצועים בתקיפות.

ישראל התלוננה באו"ם על ירי הרקטות

בסך הכל, נורו אל שטח ישראל מהרצועה בימים האחרונים יותר מ-100 רקטות. בעקבות זאת, הגיש שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור תלונה רשמית במועצת הביטחון. במכתב שהגיש שנשלח במקביל למועצת הביטחון ולמזכ"ל באן, נכתב כי כל עוד לא יהיה שקט בדרום, לא תהיה רגיעה גם ברצועת עזה.

בנוסף הדגיש פרושאור את האבסורד שבמצב הקיים שבו ישראל מחוייבת לאמנות האו"ם ומאפשרת כניסה של סיוע הומניטרי לשטחי הרצועה ובתמורה מקבלת הברחות נשק וירי טילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת