צה"ל תקף חוליית משגרי רקטות בעזה; במקום הרוג ופצועים

חיל האוויר פגע אחר הצהריים במחבלים במחנה הפליטים אל-בורייג' שמדרום לעיר עזה. פלסטינים מדווחים על הרוג ועל שני פצועים, שחומרת הפגיעה בהם עדיין אינה ברורה. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילים וימשיך לפעול נגדם", נמסר בהודעת הצבא

פיצוץ בעזה. ארכיון (AP)

מטוסי חיל האוויר פגעו אחר הצהריים במחבלים שנערכו לשיגור רקטות לעבר יישובי הדרום. כך נמסר מדובר צה"ל. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי מהירי נהרג אדם אחר ושניים אחרים נפגעו ומצבם עדיין אינו ברור.

בצה"ל אישרו כי זוהתה פגיעה בחברי החוליה ומסרו כי הצבא "לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול נגד כל גורם. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת - ועליו האחריות".

לפי דיווחים שונים מעזה, ההרוג הוא פעיל בארגון ג'יהאד עולמי - קאסם עבדאללה אחמד, בן 24. לטענתם, נהרגו מתחילת סבב ההסלמה - ביום שני האחרון - 12 פלסטינים ו-26 אחרים נפצעו.

אמש: "כיפת ברזל" יירטה גראד לאשקלון

אחרי ההסלמה של הימים האחרונים וירי יותר מ-100 רקטות אל יישובי הדרום, הבהירו בצה"ל כי לא יאפשרו לחמאס ולפעיליו להמשיך בשיגורים. אמש יירטה מערכת "כיפת ברזל" רקטת גראד שנורתה משטח רצועת עזה לכיוון מרכז העיר אשקלון. על אף הירי, התקיימו הלימודים בעיר כסדרם.

אזעקת "צבע אדום". שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור הגיש תלונה רשמית במועצת הביטחון בעקבות ירי הרקטות מרצועת עזה. בכתב התלונה שהוגש הערב במקביל למועצת הביטחון ולמזכ"ל באן, נכתב כי כל עוד לא יהיה שקט בדרום, לא תהיה רגיעה גם ברצועת עזה. בנוסף הדגיש פרושאור את האבסורד שבמצב הקיים שבו ישראל מחוייבת לאמנות האו"ם ומאפשרת כניסה של סיוע הומניטרי לשטחי הרצועה ובתמורה מקבלת הברחות נשק וירי טילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת