חשד ל"תג מחיר ערבי": פסוקים בערבית רוססו על בית כנסת

אמש התגלו מספר כתובות שבח לאסלאם ולנביא מוחמד בבית כנסת ביישוב מאור שבמועצה האזורית מנשה. באחת הכתובות נכתב: "אין אלוהים מלבד אללה ומוחמד הוא נביאו". המשטרה והשב"כ פתחו בחקירה. ראש המועצה: "אני מקווה שלא מדובר בתופעה, אני קורא ליהודים ולמוסלמים שחיים במועצה בדו קיום לשמור עליו - ולנהוג באיפוק"

"אין אלוהים מלבד אללה ומוחמד הוא נביאו" - הכתובת הזו ועוד נוספות התגלו אמש בפתח בית כנסת במושב מאור שבמועצה האזורית מנשה. בעקבות גילוי הכתובות, פתחו המשטרה והשב"כ פחתו בחקירה על מנת למצוא את המבצעים.

במועצה האזורית מנשה נדהמו לגלות הבוקר את הכתובות. "אנו מגנים את המעשה ונסייע ככל הניתן למשטרת ישראל כדי למצוא את מי שאחראי למעשה הנבזי הזה", אמר ראש המועצה אילן שדה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אני מקווה שזה מעשה חד פעמי ושייתפסו אלה שעשו וייענשו ושיבינו שטוב יותר גם ליהודים, לערבים לחילונים לחיות פה. אנחנו נעשה הכל כדי להחזיר את השקט ואם נדרש ננקוט באמצעי ביטחון. אני קורא לכולם - יהודים ומוסלמים לנהוג באיפוק ולתת לכוחות הביטחון לטפל במלוא הנחישות במקרה הזה".

"אתמול אחרי הצהריים הגיעו תושבי מאור לתפילת מנחה בבית הכנסת והם מצאו שם בכניסה כתובות על הקיר", סיפר קב"ט היישוב איציק שלומי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "יש שם גנן שעבר וראה את הכתובות קודם לכן אבל חשב שזה ילדים שקשקשו ולא הבין שזה בערבית. קיבלתי את ההודעה שיש שם כתובות בערבית והבוקר הייתי שם.

"אין לנו מה לעשות", הוסיף שלומי, "אנו יכולים רק לצעוק כי זו לא פעם ראשונה שאנחנו נפגעים בצורה כזו. בשנת 2003 נכנס מחבל לבית וחוסל על ידי כוחות הביטחון, ולפני כן נרצחה שם סבתא שבמשך שנים לא ידעו במי לחשוד עד שנעצר מחבל שהודה. ברגע שנבנתה גדר המערכת חשבו שאף אחד לא ייכנס ועד עכשיו לא היו אירועים כאלה".

בסוף חודש מאי השנה הושחת מתחם בית הכנסת העתיק בנערן, הסמוך ליריחו, על ידי אלמונים. קבוצת מתפללים שהגיעה למקום הבחינה ששעריו פרוצים, ושעל קירותיו רוססו כתובות גרפיטי בערבית וצלבי קרס.

הכתובות רוססו בכל רחבי מתחם בית הכנסת, ובהן נכתב בין היתר "פלסטין לנו". ההערכה היא כי גורמים פלסטינים הם שעומדים מאחורי המעשה. "מדובר בחציית קו אדום", אמרו אז גורמים ביריחו. "הפסיפס ההיסטורי הוא עדות להיסטוריה של עמנו. אם צה"ל לא מסוגל לשמור, נגן בגופנו על בית הכנסת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת