חשש לחיי עריק מצה"ל ששובת רעב

כבר 37 יום שעריק מצה"ל שנכלא בכלא 4 שובת רעב, זאת לאחר שבקשתו להשתחרר בשל מצבו הכלכלי הקשה נדחתה. העריק מסרב לקבל טיפול רפואי ושותה רק מים. עורכת דינו מזהירה כי יש חשש אמיתי למצבו. בית הדין סירב לשחררו או להעבירו למעצר פתוח. דובר צה"ל: הוא במעקב צמוד

חשש לחיי עריק מצה"ל, ארכיון (חדשות 2)

לפני יותר מחודש ימים פתח בשביתת רעב צעיר בן 25 שערק מצה"ל ונכלא בכלא 4. לאחרונה הורע מצבו הבריאותי ומאז הוא מאושפז בבית החולים וולפסון בחולון ומסרב לקבל טיפול רפואי. הוא הועמד לדין לפני כשלושה חודשים כי ערק 950 יום מצה"ל.

לאחר שנכלא, הוא פתח בשביתת רעב שנמשכת כבר 37 יום בכלא צבאי, זאת לאחר שבקשתו להשתחרר מהכלא בשל מצבו הכלכלי נדחתה. מאז הוא שותה רק מים ולא אוכל כלל. אתמול טענה עורכת דינו כי רופא הכלא אישר בפניה כי הוא נמצא בסכנת חיים של ממש והציעה להעביר אותו למעצר פתוח או לשחררו עד מועד פתיחת משפטו. עם זאת, בית הדין הצבאי דחה את הבקשה.

גורמים בפרקליטות הצבאית אמרו כי יש לשחררו ממאסר בהקדם ולהמשיך את הטיפול המשמעתי בו לאחר מכן, זאת כדי להבטיח שמצבו הבריאותי לא יורע עוד יותר. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בחייל שנאשם עבירות עריקות עליה תיקו נידון בבית המשפט. מטעמי צנעת הפרט לא נוכל לפרט בנושא ואנו מצרים על הדרך שבה בחר החייל להתעמת עם העבירה החמורה. יש לציין כי גורמי הרפואה השונים ביצעו אחריו מעקב צמוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת