כיפת ברזל יירטה גראד מעל אשקלון

למרות הדיווחים על הפסקת אש מצד חמאס, הירי לעבר ישובי הדרום מתחדש. מערכת "כיפת ברזל" יירטה גראד שנורה לעבר אשקלון. מוקדם יותר אתמול נפלו 2 רקטות נוספות בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון

הירי לעבר ישובי הדרום נמשך: מערכת כיפת ברזל יירטה גראד שנורה משטח רצועת עזה לכיוון מרכז העיר אשקלון. על אף הירי, הלימודים באשקלון יתקיימו הבוקר כסדרם. אזעקת צבע אדום נשמעה רק בדרומה של העיר. בעקבות הירי נקראים תושבי הדרום לשמור על עירנות ולשהות בקרבת מרחבים מוגנים.

בעקבות התחדשות הירי בימים האחרונים, הגיש שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור תלונה רשמית במועצת הביטחון בעקבות ירי הרקטות מרצועת עזה. בכתב התלונה שהוגש הערב במקביל למועצת הביטחון ולמזכ"ל באן, נכתב כי כל עוד לא יהיה שקט בדרום, לא תהיה רגיעה גם ברצועת עזה.

בנוסף הדגיש פרושאור את האבסורד שבמצב הקיים שבו ישראל מחוייבת לאמנות האו"ם ומאפשרת כניסה של סיוע הומניטרי לשטחי הרצועה ובתמורה מקבלת הברחות נשק וירי טילים.

ביממה האחרונה נורו עוד שמונה רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל. מאז תחילת סבב ההסלמה הנוכחי בדרום נורו יותר מ-100 פצצות מרגמה, רקטות קסאם ורקטות גראד לעבר יישובי הדרום.

הירי נמשך למרות הודעת הזרוע הצבאית של חמאס אתמול, שלפיה היא מוכנה להפסקת אש. "נפסיק את מעגל ההסלמה - אם ישראל תיענה למאמצי התיווך המצריים", הודיעה הזרוע הצבאית של הארגון העזתי. "שקט ייענה בשקט", אמר בכיר חמאס איימן טהה, בריאיון שהעניק אמש לכלי התקשורת הפלסטיניים.

הרמטכ"ל: "נמשיך להגיב וליזום"

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ התייחס לסבב האלימות הנוכחי בדרום, ואמר כי גורמי הביטחון ימשיכו לפעול למניעת הירי על ישראל.

"ביומיים האחרונים היינו עדים ועדיין עדים לרצף של ניסיונות לפגוע בביטחון ישראל. החל בחדירה לשטח ישראל מגבול מצרים, אשר סוכלה על ידי כוחות צה"ל ובמהלכה נהרג אזרח ישראלי וכלה במטחי הרקטות על יישובי הדרום", אמר גנץ בטקס סיום קורס קציני יבשה.

"בכל אלה חתרו אויבינו לפגיעה בריבונותינו ובשלום אזרחינו", הוסיף גנץ. "מול כל אלו עמד - ועומד צה"ל עוצמתי, נכון להמשיך להגיב וליזום, ולתת מענה לכל איום בכל זמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת