הכירו את בוגרי קורס הטיס הטריים

חיל האוויר מספק נתונים מעניינים על בוגרי קורס הטיס שיסתיים בעוד שבוע. על פי הנתונים, רק שתי נשים יסיימו את הקורס הקרוב – ואף אחת מהן לא טייסת קרב. עוד ניתן לראות שרוב הבוגרים הם עירוניים, בוגרי מגמה ריאלית, תושבי מרכז הארץ – וילדים אמצעיים במשפחתם

טקס סיום ה-164 של קורס טיס, "מסדר הכנפיים", יתקיים בסוף השבוע הבא. מבט בנתונים הסטטיסטיים של טייסי חיל האוויר החדשים מראה שכדי להיות טייס בחיל האוויר צריך להיות ברוב המקרים יליד הארץ, עירוני ובוגר מגמה ריאלית.

צה"ל מפרסם מדי שנה את הרקע של בוגרי קורס הטיס הטריים של חיל האוויר. מהנתונים עולה כי את הקורס הקרוב יסיימו רק שתי נשים, אחת נווטת תובלה והשנייה נווטת קרב, לאחר שגם הפעם אף חיילת לא סיימה את הקורס כטייסת.

רוב מכריע של הבוגרים - 65% - הם עירוניים, 14% מגיעים מיישובים קהילתיים, 9% ממועצות מקומיות, 6% ממושבים ו-6% מקיבוצים. רוב הבוגרים הם בני 21, כשהמבוגר ביותר הוא בן 25. מבין הבוגרים, 39% הם בוגרי תנועות נוער, 15% שירתו שנת שירות לפני גיוסם ו-9% למדו במכינה קדם צבאית.

מחצית מהבוגרים - ילדים אמצעיים

מחצית מהבוגרים הם ילדים אמצעיים במשפחתם, 32% הם ילדים בכורים ורק 18% ילדי זקונים. בהשכלתם התיכונית 91% למדו במגמה ריאלית או במגמה ריאלית-הומאנית משולבת, ורק 9% למדו במגמה הומאנית.

העדפותיהם בתיכון המשיכו לתוך קורס הטיס, שמחייב לימודים לתואר ראשון: 89% למדו כלכלה, מחשבים או מערכות מידע במהלך הקורס, ורק 6% העדיפו ללמוד פוליטיקה וממשל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת