שוטר מג"ב שנפצע מנפילת רקטה מדרום לאשקלון: "שמעתי פיצוץ - ועפתי"

סנטימטרים בודדים הפרידו בין יחיאל צנעני לפציעה קשה הרבה יותר, כשנפצע באורח בינוני מפגיעת רקטת קסאם שנחתה בסמוך אליו. ממיטת החולים שלו בבית החולים ברזילי באשקלון הוא משחזר את האירוע, רגע אחרי רגע, ואומר: "אנחנו תמיד דרוכים"

שלושה ימים אחרי שנפצע בינוני מנפילת הרקטה באזור מיושב מדרום לאשקלון, שוטר משמר הגבול יחיאל צנעני מתאושש בבית החולים ברזילי באשקלון. "הייתה תחושה שהפעם זה חמור", הוא אומר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"אני מקבל טיפול מצוין מבית החולים וגם ממג"ב תומכים בי", מודה צנעני לרופאים. "אני עדיין מחלים. לפעמים יש כאבים, אבל מתחזקים מיום ליום". בזמן שהוא מתאושש במיטתו מנסה צנעני לשחזר את רגע הפציעה: "אני זוכר את האירוע. הייתי ליד המגורים ואז בזמן החלפת המשמרת החבר'ה היו בחוץ ונשמעת אזעקה, יצאתי מהמרחב הממוגן שלי ורציתי לוודא שהם נכנסים כמו שצריך. כשהסתובבתי לחזור פנימה, שמעתי פיצוץ - ועפתי לתוך חדר הביטחון".

"לא דמיינתי שזה יקרה, אבל הייתה תחושה שהפעם זה זה", מספר הפצוע. לצנעני וחבריו הלוחמים לא ממש משנה אם ההסלמה תימשך או לא.  "בכל פעם שיש קריאה אנחנו מטפלים בה הכי ברצינות. אנחנו תמיד נכונים ודרוכים".

רעייתו חנה, נמצאת עמו לאורך כל שעות היום, ולא מפסיקה לטפל בבעלה הפצוע. "אני שמחה שהוא היה שם ויכול היה לעזור לכולם", היא אומרת. "העובדה שהוא בסדר היא הכי חשובה". 

נזכיר כי משעות הלילה נורו שמונה רקטות קסאם לעבר יישובי הדרום, שתיים מהן לעבר אשקלון. בכך מגיע מניין הרקטות שנורו לעבר שטח ישראל בסבב ההסלמה הנוכחי ליותר מ-100.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת