נכי צה"ל חזרו לרחוב: "אגף השיקום קרס"

נמשך מאבק הנכים נגד הקיצוץ בתקציב אגף השיקום במשרד הביטחון. היום הם חזרו להפגין מול משרד הביטחון בקריה בת"א וקראו לשר אהוד ברק להתערב. "שר הביטחון צריך להודות שאגף השיקום קרס וליישם רפורמה ניהולית בעד נכי צה"ל ולא נגד", אמר אחד ממארגני ההפגנה

קרוב לשבועיים אחרי ההפגנה הקודמת, הפגינו היום מאות נכי צה"ל, חלקם נכים קשים, מול בסיס הקריה בתל אביב. המפגינים חסמו את דרך השלום לכיוון רחוב קפלן בקריאה לשר הביטחון אהוד ברק "לשקם את אגף השיקום", המופקד על הטיפול בהם. במקום נוצרו עומסי תנועה.

"באנו עם דרישה מאגף השיקום להחזיר תקציבים", אמר ערן, אחד ממארגני ההפגנה, בשיחה עם ערוץ החדשות. "שר הביטחון צריך להודות שאגף השיקום קרס וליישם רפורמה ניהולית בעד נכי צה"ל ולא נגד", הוסיף ערן. "אנחנו כבר חמישה שבועות ברחוב. חמישה שבועות שר הביטחון עושה הכל חוץ מלדבר איתנו".

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה לדברים: "כחלק ממחויבות מדינת ישראל ומשרד הביטחון לנכי צה"ל מתקיימת הידברות שוטפת וחיובית עם הארגון, לא ברורה לנו סיבת ההפגנה, אלא אם כן מדובר בהפגנה על רקע הבחירות שיתקיימו בשנה הבאה בארגון נכי צה"ל. בניגוד לטענות, תקציב אגף השיקום עולה באופן קבוע".

גורם במשרד הביטחון הוסיף בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי הגורם להפגנה לטענתו היא "עימות פנימי בתוך ארגון הנכים בין מחוז תל אביב של הנכים ליו"ר חיים בר, שמנהל מו"מ מתקדם עם אנשי המשרד".

"מדינת ישראל מפקירה את פצועיה"

הקיצוצים בתקציב משרד הביטחון שכבר נעשו, ואלה שמתוכננים לשנת התקציב הבאה, נגסו גם בתקציבו של אגף השיקום. לדברי הנכים, מזה מספר שנים שהאגף מכרסם בקצבאות שלהם ופוגע בהסכמים שנחתמו בינו לבין ארגון נכי צה"ל. נכים שפנו לאגף השיקום בבקשה לקבלת טיפולים רפואיים התלוננו על כך שקיבלו תשובה כי "התקציב נגמר ואין אפשרות לקבל טיפולים".

עו"ד עידן קליימן, מנהל האגף המשפטי בארגון נכי צה"ל ונכה בדרגת 100%, הסביר לפני כשבועיים: "אגף השיקום קרס - אין לנו שירותים סוציאליים ואין לנו שירותים רפואיים. אגף השיקום מנהל היום מדיניות אך ורק בשם החיסכון הכספי."  בארגון הנכים הוסיפו כי "נכון להיום הנכים הקטועים לא מקבלים את הפרוטזות שהם צריכים לקבל, הלומי הקרב לא מקבלים את הטיפולים הפסיכולוגיים והפסיכיאטריים והמשותקים לא מקבלים את טיפולי הפיזיותרפיה שהם צריכים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת