סעודיה: נחקור זהות המחבל בפיגוע בגבול ישראל-מצרים

גם בריאד צפו בקלטת נטילת האחריות של מבצעי פיגוע התופת ביום שני, בו הודיע אחד המחבלים כי הוא תושב העיר ג'דה. דובר משרד החוץ הסעודי הודיע: נחקרת מהימנות הטענות, נפרסם הודעה בתום החקירה

נסיבות הפיגוע בגבול ישראל-מצרים נבדקות בריאד: סעודיה הודיעה הבוקר כי תחקור את טענות גורמי המודיעין בישראל, כי אחד המחבלים שביצעו את פיגוע התופת ביום שני בגבול, בו נהרג סעיד פאשפשי, פועל קבלן של משרד הביטחון בעבודות הגדר.

"בשלב זה נערכת חקירת הטענות בדבר השתתפותו של אזרח סעודי בפעולה בגבול", הודיע משרד הפנים הסעודי מנסור א-תורכי. "החקירה נועדה לוודא את מהימנות הטענות. משרד הפנים יפרסם הודעה בעניין זה בתום החקירה".

הצעיר הסעודי הופיע בקלטת נטילת האחריות לפיגוע, שהופצה יום אחרי באמצעות ארגון חדש המכנה עצמו "המאמינים בסביבות ירושלים" ואשר טוען כי הוא מסונף ל"אל-קעידה". בסרטון מציג עצמו הצעיר, אבו חודייפה אל-הוד'לי, וטוען כי הוא תושב העיר ג'דה שבסעודיה. "מתוך ביטחון באללה נבצע עוד מעט פעולת התאבדות זוגית נגד כוחות האויב היהודי בגבול שבין מצרים לפלסטין הכבושה", הוא מכריז כשלצדו מחבל נוסף, ככל הנראה ממוצא מצרי.

הארגון איים: "העתיד שונה מהעבר"

ארגון "המאמינים בסביבות ירושלים", העביר מסר לוחמני לישראל בסרטון ואמר: "דעו לכם, אתם הכופרים, שהעתיד שונה מהעבר".

הוא המשיך לאיים ואמר כי "בכוס שבה השקיתם איתה את המוסלמים בבית המקדש נשקה אתכם ממנה רעל מלוא הכוס. בשם אללה הנוקם והאדיר, חרבות המוסלמים שערפו את ראשי אבותיכם כבר נשלפו והן יתמלאו בדמכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת