צה"ל תקף שוב בעזה; הרמטכ"ל: "נמשיך ליזום"

בתגובה להתמשכות הירי, תקף הערב צה"ל שני יעדים בצפון רצועת עזה. הפלסטינים: אין נפגעים. מאז הבוקר: 42 רקטות ופצמ"רים נורו מעזה לישראל. הרמטכ"ל גנץ בטקס סיום קורס קצינים: "ניתן מענה לכל איום בכל זמן"

המתיחות בדרום נמשכת ללא הפסקה: בתגובה לירי בצהריים לעבר יישובי עוטף עזה, תקף הערב חיל האוויר שני יעדי טרור בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי לא היו נפגעים בתקיפה.

בתגובה לתקיפה, שוגרו הערב עוד שלוש רקטות קסאם לעבר המועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק. מאז הבוקר נורו לעבר שטחי ישראל 42 רקטות ופצצות מרגמה, ובשלושת הימים האחרונים זוהו יותר מ-75 נפילות בדרום.

התקיפה הערב, כפי שמסתמן, אינה צפויה להיות האחרונה. הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ התייחס הערב לסבב האלימות הנוכחי בדרום, ואמר כי גורמי הביטחון ימשיכו לפעול למניעת הירי על ישראל.

"ביומיים האחרונים היינו עדים ועדיין עדים לרצף של ניסיונות לפגוע בביטחון ישראל. החל בחדירה לשטח ישראל מגבול מצרים, אשר סוכלה על ידי כוחות צה"ל ובמהלכה נהרג אזרח ישראלי וכלה במטחי הרקטות על יישובי הדרום", אמר גנץ בטקס סיום קורס קציני יבשה.

"בכל אלה חתרו אויבינו לפגיעה בריבונותינו ובשלום אזרחינו", הוסיף גנץ. "מול כל אלו עמד - ועומד צה"ל עוצמתי, נכון להמשיך להגיב וליזום, ולתת מענה לכל איום בכל זמן".

במבצע ביטחוני של השב"כ וחיל האוויר חוסל היום אחד מחברי החולייה שביצעו את הפיגוע בגבול ישראל-מצרים בתחילת השבוע. מצה"ל נמסר כי הפעיל שחוסל הוא מוחמד רשואן, תושב רפיח המערבית בן 26. במהלך התקיפה נפצע רשואן קשה ומאוחר יותר מת מפצעיו.

רשואן, שרכב על אופנועו בזמן התקיפה, היה חלק מארגון קטן הפעל במסגרת הג'יהאד העולמי, אשר פעל בשנים האחרונות נגד ישראלים וחיילי צה"ל. על פי הודעת דובר צה"ל, כללה פעילותו של רשואן עיסוק בהעברת אמצעי לחימה, אספקת מטענים לפעילי טרור, ירי תלול-מסלול לעבר מדינת ישראל, פיגועי צליפה, ירי פצצות מרגמה ועיסוק בהברחת גורמי טרור מרצועת עזה ואליה.

בפעילות נהרג גם ע'אלב ארמילאת, סייענו של רשואן במסגרת התשתית. לטענת צה"ל, מדובר בפעולה מסכלת מאחר שהארגון פעל בימים אלו להוצאת פיגוע נוסף.

חמאס: שיגרנו 67 רקטות על ישראל

הערב פרסמה הזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", סרטון המתעד שיגור מספר טילי גראד לעבר דרום הארץ. על פי הנטען בסרטון, מדובר בתיעוד שיגור של מספר טילי גראד מתוך מטח של תשעה טילים הבוקר. מהסרטון עולה בבירור כי הוא בוצע הרחק מזירת הירי, בניסיון למנוע חשיפת פרטים הקשורים לביטחון שדה. עוד ניתן ללמוד ממנו כי הירי מבוצע משטחים פתוחים.

"הירי בוצע בתגובה על פשעי הכיבוש הנמשכים, שגבו את חייהם של שבעה בני אדם מאז שלשום", נמסר בהודעת חמאס. "פעילי 'גדודי עז א-דין אל-קסאם' מוכנים להגיב לכל תוקפנות ישראלית ועם כל מעשה טיפשי שיבצע הכיבוש".

בזרוע הצבאית של חמאס טוענים כי מאז פרוץ סבב האלימות הנוכחי, היא שיגרה לא פחות מ-67 רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת