חמאס מציג: ירי גראדים על הדרום

מאחורי הקלעים פועלים בכירי הארגון, גם בעצת "האחים המוסלמים" במצרים, להשיג רגיעה מול ישראל, אך בזרוע הצבאית של חמאס מתרברבים בסרטון חדש: כך אנו משגרים טילי גראד לעבר ישראל. חמאס טוען: שיגרנו 67 טילים מאז פרוץ סבב האלימות

במצרים נמשכים המאמצים להשיג הפסקת אש, ובחמאס מנסים לרשום הישגים אחרונים לפני השגת הרגיעה: הזרוע הצבאית של הארגון השולט בעזה, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", פרסמה הערב סרטון המתעד שיגור מספר טילי גראד לעבר דרום הארץ.

על פי הנטען בסרטון, מדובר בתיעוד שיגור של מספר טילי גראד מתוך מטח של תשעה טילים הבוקר. מהסרטון עולה בבירור כי הוא בוצע הרחק מזירת הירי, בניסיון למנוע חשיפת פרטים הקשורים לביטחון שדה. עוד ניתן ללמוד ממנו כי הירי מבוצע משטחים פתוחים.

"הירי בוצע בתגובה על פשעי הכיבוש הנמשכים, שגבו את חייהם של שבעה בני אדם מאז שלשום", נמסר בהודעת חמאס. "פעילי 'גדודי עז א-דין אל-קסאם' מוכנים להגיב לכל תוקפנות ישראלית ועם כל מעשה טיפשי שיבצע הכיבוש".

בזרוע הצבאית של חמאס טוענים כי מאז פרוץ סבב האלימות הנוכחי, היא שיגרה לא פחות מ-67 רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל.

מצרים: פועלים להשגת רגיעה בעזה 

ולמרות ההצהרות הלוחמניות - ניכר כי בעזה מחפשים לסיים מה שיותר מהר את סבב האלימות הנוכחי עם ישראל: שגריר מצרים ברשות הפלסטינית יאסר עותמאן, אמר הבוקר כי מצרים מנהלת מגעים אינטנסיביים מול ישראל והפלגים הפלסטיניים על מנת להשיג רגיעה ברצועת עזה.

בראיון שהעניק לביטאון חמאס, אמר עותמאן: "ההסלמה הצבאית הישראלית על רצועת עזה אינה מוצדקת. מצרים משקיעה את כל מאמציה על מנת לצנוע את הידרדרות האירועים בשטח למלחמה חדשה שתוצאותיה עלולות להיות הרסניות".

"אנחנו מפעילים לחצים כבירים על הכיבוש הישראלי להפסיק את ההסלמה הצבאית מיידית ולהתחייב לרגיעה עם פלגי ההתנגדות, בהתאם לתנאי הרגיעה הקודמים", הוסיף עותמאן.

במצרים מצפים מחר לפרסום התוצאות הרשמיות של הבחירות לנשיאות. מרבית העיסוק התקשורתי, מטבע הדברים, עוסק בימים אלו בתוצאות הבחירות, במצבם של המועמדים לנשיאות ובמצבו הבריאותי של הנשיא המודח מובארק. אמש דווח במספר כלי תקשורת מצריים כי בכירים ב"אחים המוסלמים" קיימו בימים האחרונים שורה של דיוני חירום עם עמיתיהם בחמאס בעזה, ודרשו מהם לשמור על איפוק נוכח המצב הרגיש במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת