רקטה פגעה בבית בקיבוץ בשדות נגב; אין נפגעים

הירי אל עבר הדרום נמשך ללא הפסקה. בית ביישוב במועצה האזורית שדות נגב נפגע מפגיעה ישירה של רקטה, ללא נפגעים. בעל הבית שנפגע: "אנחנו מבוהלים, אבל עברנו את 'עופרת יצוקה' - נעבור גם את זה". כיפת ברזל ירטה שיגור לעבר נתיבות ושני שיגורים נוספים זוהו לעבר אזור נחל עוז. במקביל צה"ל תקף בשכונת זייתון בעזה

רקטת קסאם פגעה בשעות הצהריים בבית ביישוב במועצה האזורית שדות נגב. נזק קל נגרם למבנה, אך למרבה המזל לא היו נפגעים. במקביל, פעל צה"ל מהאוויר ברצועת עזה ותקף חוליה בשכונת זייתון בעיר עזה.

"קיבלתי היום הודעה בצהריים מחבר שיש ירי בכיוון ושיש פגיעה בבית", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חוסה אריאל, שביתו נפגע בירי האחרון. "אישתי טופלה על ידי הרופא של היישוב, מצבה טוב, היא קצת מבוהלת. אבל עברנו את 'עופרת יצוקה', נעבור גם את זה. זאת כבר שגרה".

"אירעה נפילה ממש סמוך למבנה שגרמה נזק לרכוש, אבל למרבה המזל לא לנפש", סיפר אלי בין, מנכ"ל מד"א, לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו מקווים שבאירועים הבאים לא יהיו נזקים לא בנפש ולא ברכוש", הוסיף.

מצה"ל נמסר כי במקביל יירטה סוללת כיפת ברזל רקטה ששוגרה לעבר נתיבות. עוד נמסר כי שני שיגורים נוספים זוהו באזור נחל עוז.

מוקדם יותר נפלו חמש פצצות מרגמה במועצה האזורית אשכול. שלוש נשים נפגעו קל מחרדה ונזק נגרם לרכב. במקום פרצה שריפה, אך מכבי האש השתלטו על הדליקה. אזעקת צבע אדום לא פעלה.

בינתיים מערכת הביטחון נערכת להמשך ההסלמה. במערכת הביטחונית התקיימה הערכת מצב בה הוחלט לסגור את כביש 12 לתנועת כלי רכב אזרחיים. בנוסף, הוצבה סוללת "כיפת ברזל" נוספת באזור נתיבות.

"האחים המוסלמים" דרשו מחמאס: שמור על איפוק

למרות ההצהרות הלוחמניות - בעזה מחפשים לסיים מה שיותר מהר את סבב האלימות הנוכחי עם ישראל: שגריר מצרים ברשות הפלסטינית יאסר עותמאן, אומר הבוקר כי מצרים מנהלת מגעים אינטנסיביים מול ישראל והפלגים הפלסטיניים על מנת להשיג רגיעה ברצועת עזה.

בראיון שהעניק לביטאון חמאס, אמר עותמאן: "ההסלמה הצבאית הישראלית על רצועת עזה אינה מוצדקת. מצרים משקיעה את כל מאמציה על מנת לצנוע את הידרדרות האירועים בשטח למלחמה חדשה שתוצאותיה עלולות להיות הרסניות".

"אנחנו מפעילים לחצים כבירים על הכיבוש הישראלי להפסיק את ההסלמה הצבאית מיידית ולהתחייב לרגיעה עם פלגי ההתנגדות, בהתאם לתנאי הרגיעה הקודמים", הוסיף עותמאן.