חוסל המחבל מהפיגוע בגבול מצרים

צה"ל ממשיך לפעול ברצועה: בתקיפת חיל האוויר חוסל פעיל ג'יהאד עולמי, שהיה מעורב בפיגוע בתחילת השבוע בו נהרג אזרח ישראלי. במקביל, נמשך הירי לעבר יישובי הדרום: שלוש נשים לקו בחרדה

זירת הפיגוע ביום ראשון האחרון (חדשות 2)

במבצע ביטחוני של השב"כ וחיל האוויר חוסל היום אחד מחברי החולייה שביצעו את הפיגוע בגבול ישראל-מצרים בתחילת השבוע. מדיווחים במקום עולה כי הפעיל היה רכוב על אופנוע נפגע מפצצה של חיל האוויר ונהרג במקום.

מצה"ל נמסר כי הפעיל שחוסל הוא מוחמד רשואן, תושב רפיח המערבית בן 26. במהלך התקיפה נפצע רשואן קשה ומאוחר יותר מת מפצעיו.

רשואן היה חלק מארגון קטן הפעל במסגרת הג'יהאד העולמי, אשר פעל בשנים האחרונות נגד ישראלים וחיילי צה"ל. על פי הודעת דובר צה"ל, כללה פעילותו של רשואן עיסוק בהעברת אמצעי לחימה, אספקת מטענים לפעילי טרור, ירי תלול-מסלול לעבר מדינת ישראל, פיגועי צליפה, ירי פצצות מרגמה ועיסוק בהברחת גורמי טרור מרצועת עזה ואליה.

בפעילות נהרג גם ע'אלב ארמילאת, סייענו של רשואן במסגרת התשתית. לטענת צה"ל, מדובר בפעולה מסכלת מאחר שהארגון פעל בימים אלו להוצאת פיגוע נוסף.

בתחילה דיווחו הפלסטינים על מספר נפגעים בהפצצה מהאוויר ממערב לרפיח. מהדיווחים עלה בתחילה כי במקום פצועים נוספים וייתכן כי ישנם גם הרוגים. מאוחר יותר, כאמור, נודע כי רוכב האופנוע הוא חבר החוליה שחוסל, יחד עם הפעיל הנוסף.

נמשכות הנפילות בדרום

חמש פצצות מרגמה נפלו בשעה האחרונה במועצה האזורית אשכול. שלוש נשים נפגעו קל מחרדה ונזק נגרם לרכב. במקום פרצה שריפה, אך מכבי האש השתלטו על הדליקה. אזעקת צבע אדום לא פעלה.

בינתיים בישראל, מערכת הביטחון נערכת להמשך ההסלמה. במערכת הביטחונית התקיימה הערכת מצב בה הוחלט לסגור את כביש 12 לתנועת כלי רכב אזרחיים. בנוסף, הוצבה סוללת "כיפת ברזל" נוספת באזור נתיבות.

"האחים המוסלמים" דרשו מחמאס: שמור על איפוק

למרות ההצהרות הלוחמניות - בעזה מחפשים לסיים מה שיותר מהר את סבב האלימות הנוכחי עם ישראל: שגריר מצרים ברשות הפלסטינית יאסר עותמאן, אומר הבוקר כי מצרים מנהלת מגעים אינטנסיביים מול ישראל והפלגים הפלסטיניים על מנת להשיג רגיעה ברצועת עזה.

בראיון שהעניק לביטאון חמאס, אמר עותמאן: "ההסלמה הצבאית הישראלית על רצועת עזה אינה מוצדקת. מצרים משקיעה את כל מאמציה על מנת לצנוע את הידרדרות האירועים בשטח למלחמה חדשה שתוצאותיה עלולות להיות הרסניות".

"אנחנו מפעילים לחצים כבירים על הכיבוש הישראלי להפסיק את ההסלמה הצבאית מיידית ולהתחייב לרגיעה עם פלגי ההתנגדות, בהתאם לתנאי הרגיעה הקודמים", הוסיף עותמאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת