מצרים: פועלים להשגת רגיעה בעזה

האם המערכה האחרונה בדרום מגיעה לסיומה? שגריר מצרים ברשות הפלסטינית יאסר עותמאן, אומר הבוקר כי מצרים מנהלת מגעים אינטנסיביים מול ישראל והפלגים הפלסטיניים על מנת להשיג רגיעה ברצועת עזה. מאז שעות הבוקר נורו יותר מ-10 רקטות לעבר ישראל

סבב או נוסף או הפסקת אש? (AP)

למרות ההצהרות הלוחמניות - בעזה מחפשים לסיים מה שיותר מהר את סבב האלימות הנוכחי עם ישראל: שגריר מצרים ברשות הפלסטינית יאסר עותמאן, אומר הבוקר כי מצרים מנהלת מגעים אינטנסיביים מול ישראל והפלגים הפלסטיניים על מנת להשיג רגיעה ברצועת עזה.

בראיון שהעניק לביטאון חמאס, אמר עותמאן: "ההסלמה הצבאית הישראלית על רצועת עזה אינה מוצדקת. מצרים משקיעה את כל מאמציה על מנת לצנוע את הידרדרות האירועים בשטח למלחמה חדשה שתוצאותיה עלולות להיות הרסניות".

"האחים המוסלמים" דרשו מחמאס: שמור על איפוק

"אנחנו מפעילים לחצים כבירים על הכיבוש הישראלי להפסיק את ההסלמה הצבאית מיידית ולהתחייב לרגיעה עם פלגי ההתנגדות, בהתאם לתנאי הרגיעה הקודמים", הוסיף עותמאן.

בינתיים בישראל, מערכת הביטחון נערכת להמשך ההסלמה. מאז שעות הבוקר נורו יותר מעשר רקטות לעבר ישראל, ובמערכת הביטחונית התקיימה הערכת מצב בה הוחלט לסגור את כביש 12 לתנועת כלי רכב אזרחיים. בנוסף, הוצבה סוללת "כיפת ברזל" נוספת באזור נתיבות.

במצרים מצפים מחר לפרסום התוצאות הרשמיות של הבחירות לנשיאות. מרבית העיסוק התקשורתי, מטבע הדברים, עוסק בימים אלו בתוצאות הבחירות, במצבם של המועמדים לנשיאות ובמצבו הבריאותי של הנשיא המודח מובארק. אמש דווח במספר כלי תקשורת מצריים כי בכירים ב"אחים המוסלמים" קיימו בימים האחרונים שורה של דיוני חירום עם עמיתיהם בחמאס בעזה, ודרשו מהם לשמור על איפוק נוכח המצב הרגיש במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת