גראד נפל בשטח פתוח סמוך לבאר שבע

ההסלמה בדרום נמשכת: אזעקה נשמעה הבוקר בבאר שבע בעקבות ירי רקטת גראד שנפלה בשטח פתוח סמוך לעיר, אין נפגעים ולא נגרם נזק. הלימודים בעיר מתקיימים כרגיל. צה"ל תקף 7 יעדים בעזה בתגובה לירי של כ-50 רקטות ביממה האחרונה

ההסלמה בדרום נמשכת: סמוך לשעה 08:00 בבוקר, כשאלפי תלמידים עושים את דרכם לבית הספר נשמעה אזעקה ברחבי באר שבע. שניות לאחר מכן נפלה רקטת גראד מרצועת עזה לעבר ישראל בשטח פתוח סמוך לעיר, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

פיקוד העורף הנחה את התושבים באזור באר שבע להישאר במרחק של דקה ממרחב מוגן. הלימודים במרחב עוטף עזה יתקיימו בבתי ספר ממוגנים בלבד, וקיומם של אירועים יתאפשר בזמינות למרחבים מוגנים ולא בשטח פתוח. התושבים הונחו להשתמש בחדרי אוכל ובתי כנסת במבנים ממוגנים ככל האפשר. כמו כן הוחלט בצה"ל לאסור את הנסיעה בכביש 10 ולהימצא במרחב של קילומטר מהכביש.

זמן קצר לאחר מכן נפלו שלוש פצצות מרגמה בשטח המועצה האזורית אשכול. שתיים מהרקטות נפלו ליד מבנים אך לא גרמו לנזק או לנפגעים. במהלך הלילה צה"ל תקף שבעה יעדי טרור ברצועת עזה בתגובה לירי של כ-50 רקטות במהלך היממה האחרונה.

מאז הלילה: צה"ל תקף שבעה יעדים בעזה

חיל האוויר תקף במהלך הלילה והבוקר שבעה יעדי טרור ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכי לא היו נפגעים לכוחות צה"ל.  הירי מרצועת עזה לא נפסק גם בלילה, כש-10 רקטות נורו לעבר יישובי המועצה האזורית אשכול, שתיים מהן פגעו בבית אריזה. לא היו נפגעים כתוצאה מהירי.

אמש ירי הקסאם מרצועת עזה נמשך, כשלראשונה מאז תחילת סבב העימות הנוכחי בדרום נפגעו ישראלים מהירי. שתי רקטות התפוצצו מצפון לרצועה - אחת מהן בשטח פתוח, אך השנייה נפלה באזור מאוכלס וגרמה לפציעתו בינוני של שוטר מג"ב ולשלושה מחבריו להיפגע קל מרסיסים. הם טופלו על ידי צוותים של מד"א ופונו לבית החולים "ברזילי" שבאשקלון.

למרות הידרדרות המצב הביטחוני, הוחלט לפי שעה לקיים את הלימודים בדרום כסדרם, למעט בבית הספר "מעגלים" הסמוך לנתיבות שאינו ממוגן, שם החליט ועד ההורים להשבית את הלימודים. עם זאת, מתבקשים התושבים המתגוררים ביישובים שבהם מתקבלת התראה של 15 שניות על ירי סמוך למרחבים המוגנים.

  רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת