פצוע בינוני בהתפוצצות רקטה מדרום לאשקלון

המצב בדרום רק מחריף, והערב - לראשונה מאז החלה ההתחממות בגזרה - נפגעו שוטרי מג"ב מקסאם שהתפוצץ באזור מאוכלס מצפון לגבול הרצועה, שלושה מהם נפצעו קל מרסיסים ופונו לביה"ח "ברזילי". הלימודים באזור עוטף עזה יתקיימו לפי שעה כרגיל

ירי הקסאם מרצועת עזה נמשך, והערב - לראשונה מאז תחילת סבב העימות הנוכחי בדרום - גרם לנפגעים.

שתי רקטות התפוצצו מצפון לרצועה - אחת מהן בשטח פתוח, אך השנייה נפלה באזור מאוכלס וגרמה לפציעתו בינוני של שוטר מג"ב ולשלושה מחבריו להיפגע קל מרסיסים. הם טופלו על ידי צוותים של מד"א ופונו לבית החולים "ברזילי" שבאשקלון.

למרות הידרדרות המצב הביטחוני, הוחלט לפי שעה לקיים את הלימודים באזור עוטף עזה כסדרם, למעט בבית הספר "מעגלים" הסמוך לנתיבות שאינו ממוגן, שם החליט ועד ההורים להשבית את הלימודים. עם זאת, מתבקשים התושבים המתגוררים ביישובים שבהם מתקבלת התראה של 15 שניות על ירי סמוך למרחבים המוגנים.

מהבוקר: יותר מ-40 רקטות

בשעות הערב המוקדמות, עוד טרם התפוצצות הרקטה שגרמה לנפגעים, כינס שר הביטחון אהוד ברק התייעצויות עם הצמרת הצבאית והמודיעינית באשר להתגברות הירי.

במהלך היום נורו מרצועת עזה יותר מ-40 רקטות, שעד לתקרית האחרונה נפלו כולן בשטחים פתוחים ולא גרמו לנזק או לנפגעים.

למרות זאת, החלה ההחמרה במצב הביטחוני לשבש את שגרת חייהם של תושבי הדרום - ובמערכת הביטחון נבחנות אפשרויות התגובה. במשרד הביטחון אף לא נפסל תרחיש של החרפת התגובה הצבאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת