הצמרת הביטחונית מתכנסת לדון בהמשך הירי; ברק: "נבחנת כל קשת התגובות"

לקראת סבב נוסף? יותר מ-40 רקטות נורו במהלך היום לעבר יישובי הדרום, ובצמרת הביטחונית בוחנים את אפשרויות התגובה. שר הביטחון כינס הערב את גורמי הצבא והמודיעין לדיון מיוחד בעקבות המשך ירי הרקטות

במערכת הביטחון מבינים שסבב הירי הנוכחי רחוק מסיום: בשעות הערב כינס שר הביטחון אהוד ברק התייעצויות עם הצמרת הצבאית והמודיעינית בנושא הירי מרצועת עזה. במהלך היום נורו יותר מ-40 רקטות מרצועת עזה, שלמרבה המזל נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנזק או לנפגעים.

למרות זאת, מדובר בהחמרה במצב הביטחוני, שמשבשת את חייהם של תושבי הדרום ובמערכת הביטחון בוחנים את אפשרויות התגובה. במשרד הביטחון לא פוסלים אפשרות של החרפת התגובה הצבאית. "נבחנת כל קשת התגובות", נמסר בהודעה מלשכת ברק.

עשרות רקטות נורו במהחל היום מעזה, 44 מהן נפלו בשטח ישראל. שלוש מהרקטות נפלו בנתיבות. במקביל, הפלסטינים מדווחים על תקיפה נוספת בדרום רצועת עזה שהחלה בשעות הערב, שהביאה למותה של ילדה פלסטינית בת שנתיים, אולם בצה"ל טוענים: לא התבצעה תקיפה בשעות הערב.

הרמטכ"ל על הירי: "לא נעבור לסדר היום"

בצה"ל העבירו אחר הצהריים מסר תקיף לחמאס והנהגתו ברצועה, אחרי שחברי הארגון קיבלו על עצמם את האחריות לירי - בתום תקופה ארוכה שבה נמנעו מלפעול באופן זה. הרמטכ"ל בני גנץ, ערך הערב הערכת מצב עם בכירים בצה"ל בה אמר: "לא נעבור לסדר היום על הירי הזה".

במקביל, המשיכו בחמאס לדבוק בקו לוחמני. אחד מדוברי הארגון, פאוזי ברהום, אמר כי אנשיו "לא יאפשרו לכיבוש להמשיך במדיניות ההרג וההפחדה ובד בבד להינות מרגיעה".

הוא ציין כי ירי הרקטות שלו אחראים מחבלי ארגונו מהווה "תגובה על מעשי הטבח של ישראל" וקשר בין האירועים ברצועה לבין ההתפתחויות הפוליטיות במצרים. "הישראלים מנסים באופן זה להעביר מסר לקהיר, בגלל התמורות במדינה", אמר.  

בשל המטחים, הורה פיקוד העורף לתושבי יישובי עוטף עזה הנמצאים בטווח התראה של 15 שניות מפני שיגור רקטות להישאר לפי שעה בקרבת המרחבים המוגנים ולהישמע ולהקפיד למלא אחר הוראות כוחות הביטחון. בנוסף, טקס הסיום שתוכנן להתקיים היום במכללת ספיר בוטל בשל המצב הביטחוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהכנת הכתבה השתתף מתן חצרוני