המפכ"ל על הצתת המסגד: "נעשה הכל כדי לתפוס מציתי המסגד"

מבצעי "תג המחיר" בכפר הפלסטיני שליד רמאללה לא יצליחו לחמוק מלתת את הדין על מעשיהם - כך הבטיח הערב יוחנן דנינו באירוע משטרתי שבו השתתף. הוא הבהיר כי מעשים מסוג זה הם "פשיעה ועבריינות"

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, התייחס הערב להצתת המסגד בכפר הפלסטיני ג'בע והבטיח לנקוט כל מאמץ כדי להגיע אל האחרים לפעולה המכונה "תג מחיר".

"מדובר בפשיעה ועבריינות שנתלית באידיאולוגיה ואין לה שום קשר לאידיאולוגיה", אמר דנינו באירוע משטרתי והוסיף: "הנחיתי לעשות את כל המאמצים כדי להגיע למבצעים. עשינו זאת בעבר בצורה לא מבוטלת והגשנו כתבי אישום רבים נגד המבצעים - וכך בכוונתנו לעשות גם הפעם".

דנינו הבהיר כי במשטרה לא יעברו בשתיקה על אירועים מסוג זה ואמר: "אין לנו שום כוונה לתת יד ולאפשר את ההפחדה הזאת שפוגעת בדמוקרטיה. ממשלת ישראל לא תיתן לזה יד".

"עוד תשלמו את המחיר"

על המסגד שהוצת הלילה רוססו גם כתובות נאצה, בהן בין היתר "המלחמה התחילה" ו"עוד תשלמו את המחיר". כוחות משטרה הוזעקו למקום ופתחו בחקירה.

ראש הממשלה התייחס הבוקר לאירוע ואמר כי "מדובר במעשה של פורעי חוק, חסרי סובלנות וחסרי אחריות. נפעל כדי להביאם לדין במהירות".

גם שר הביטחון ברק גינה בתוקף את הצתת המסגד. "זהו מעשה חמור ונפשע, שנועד לפגוע ברקמת החיים באזור ומסיט את צה"ל וכוחות הביטחון ממשימותיהם, הכוללות הגנה על אזרחי ישראל באזור", אמר ברק. "הנחיתי את צה"ל וגורמי הביטחון לפעול בכל האמצעים כדי ללכוד את המבצעים ולהביאם לדין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת