ההסלמה בדרום: 10 קסאמים באשכול

טפטוף הרקטות לדרום שהתחיל אתמול אחרי הפיגוע בגבול מצרים ותקיפת צה"ל ברצועה, הפך למטח. בצהריים התפוצצו שמונה רקטות קסאם בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. התושבים הונחו להישאר במרחבים המוגנים, חיל האוויר תקף ברצועה

לקראת התחממות מחודשת בדרום? עשר רקטות קסאם התפוצצו בצהריים בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול שבמערב הנגב. אין נפגעים, אך רקטה אחת גרמה לשריפה בשדה חיטה וכוחות הכיבוי במקום. 

מוקדם יותר העריכו גורמי צבא שייתכן והירי מעזה יימשך וכי הארגונים שם מנסים להלהיט את הרוחות. במועצה האזורית הוציאו הנחיה מפורשת לתושבים להיכנס למרחבים המוגנים ולהישאר שם.

חיל האוויר תוקף ברצועת עזה, כלי התקשורת הפלסטיניים דיווחו כי אדם אחד נפצע קשה בתקיפת אופנוע סמוך לרחוב סלאח א-דין בדיר אל-בלח. גורמי ביטחון בעזה דיווחו כי גורמי רפואה פינו את הפצוע לבית החולים "שוהדאא'". בתגובה, הודיעה הזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", כי שיגרה 10 טילי גראד לעבר שטחי ישראל. לדיווח זה לא התקבל אישור על ידי גורמי ביטחון ישראלים.

מצה"ל נמסר כי היעד שהותקף הוא חוליית שיגור שביצעה את הירי תלול המסלול לאזור חבל אשכול.

ראש מועצת אשכול חיים ילין אמר בריאיון לערוץ החדשות ש"בשטחים הפתוחים שבהם מתפוצצות הרקטות, החקלאים עובדים ואנו נאלצים להרחיק אותם מהגבול כך שיוכלו להיות במחסה. הסיטואציה מוכרת לנו, הייתה ידועה ואנו הכנו את עצמנו. מהלילה אנחנו עובדים רק בשביל להבין את ההשלכות של המצב הביטחוני, לא תפסו אותנו לא מוכנים".

"אנחנו מעודכנים בכל מה שקורה, הצבא עושה תפקידו", הוסיף ילין. "ממשלת ישראל צריכה לבוא ולחבק את התושבים, לא כמו שעשתה כמו כל השנים, הפקירה אוכלוסיה שלמה בלי מיגון".

מוקדם יותר היום ערך הרמטכ"ל סיור באזור הגבול עם מצרים, בו אירע אתמול הפיגוע הקטלני. בסיור אמר הרמטכ"ל: "אנו מצפים מהמצרים לממש את הריבונות שלהם". גנץ הוסיף שהעבודות על השלמת הגדר "מתנהלות בצורה טובה מאוד", והדגיש: "הבעיה המבצעית היא בעיה מסוג אחד. בעיה יותר משמעותית היא מה קורה בתוך סיני, אזורי השילוח, ובסיסי הטרור שהולכים ומתהווים שם".

חמאס מתרברב: שיגרנו רקטות לבסיס צה"ל בדרום

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת