הרמטכ"ל בזירת הפיגוע: "בסיסי טרור מוקמים בסיני"

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ביקר הבוקר בזירת הפיגוע בגדר והטיל על מצרים את האחריות לשמירה על השקט באזור. "אנו מצפים מהמצרים לממש את הריבונות שלהם", אמר גנץ והזהיר מפני סכנת הטרור הגוברת בחצי האי סיני. הרמטכ"ל ביקש לרכז מאמץ מודיעיני בניסיון לאתר את שולחיהם של המפגעים ואת זהותם

יממה אחרי פיגוע התופת בגבול ישראל-מצרים, שולח הרמטכ"ל מסר ברור לקהיר: "אנו מצפים מהמצרים לממש את הריבונות שלהם".

במהלך סיור שקיים הבוקר סמוך לגדר הגבול, הדגיש רב-אלוף בני גנץ כי העבודות על השלמת הגדר "מתנהלות בצורה טובה מאוד", והדגיש: "הבעיה המבצעית היא בעיה מסוג אחד. בעיה יותר משמעותית היא מה קורה בתוך סיני, אזורי השילוח, ובסיסי הטרור שהולכים ומתהווים שם".

גורמי צבא מעריכים הבוקר כי ייתכן והירי מעזה יימשך וכי הארגונים שם מנסים להלהיט את הרוחות. ממצאי התחקיר הראשוני שבוצע בפיקוד הדרום הועברו לרמטכ"ל, שביקש לרכז מאמץ מודיעיני בניסיון לאתר את שולחיהם של המפגעים ואת זהותם.

כוננות גבוהה ביישובי עוטף עזה

משעות הבוקר נשמר שקט מתוח באזור הדרום. פיקוד העורף פרסם היום הנחיות מפורשות לתושבי עוטף עזה לשמור על כוננות גבוהה ולשהות במרחק שיאפשר להם להגיע בתוך 15 שניות למרחב מוגן - זאת מחשש להמשך ירי הרקטות מהרצועה.

הבוקר התחדשו העבודות להקמת הגדר בגבול עם מצרים. העבודות, שהופסקו אתמול בעקבות הפיגוע, מתחדשות הבוקר במלואן, גם באתר העבודות שבו אירע הפיגוע, בעקבות הערכות מצב שהתקיימו בצה"ל ובמשרד הביטחון. קבלנים שמעסיק משרד הביטחון אמרו הבוקר: "אמנם ישנו חשש - אך נמשיך לעבוד במלוא המרץ, ומבינים את חשיבות המשימה. נשלים את הגדר בהקדם האפשרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת