חמאס מתרברב: שיגרנו רקטות לבסיס צה"ל בדרום

הארגון השולט בעזה, שנמנע עד כה מלהתערב בסבב ההסלמה האחרון, הודיע הבוקר כי שיגר 4 רקטות לעבר בסיס צה"ל בדרום: "הבטחנו - וקיימנו". בעקבות ההסלמה הועלתה הכוננות ביישובי עוטף עזה, ובמקביל חודשו העבודות בגדר הגבול עם מצרים

הלווית פעיל הג'יהאד בעזה, אתמול (רויטרס)

חמאס מצטרף ללוחמה בדרום: הזרוע הצבאית של הארגון השולט בעזה מפרסמת נטילת אחריות יוצאת דופן לירי ארבע רקטות הלילה לעבר הדרום, בטענה כי הן נורו לעבר בסיס צה"ל. "לוחמי הג'יהאד שלנו הצליחו בשעה 04:20 לפנות בוקר לפגוע בבסיס 'זיקים' הציוני, מצפון לרצועת עזה, בארבע רקטות מסוג 107 מ"מ", נמסר בהודעת הזרוע הצבאית.

בארגון הסבירו כי נכנסו למעגל האש במסגרת ההגנה על רצועת עזה. "גדודי 'עז א-דין אל-קסאם' קיימו את הבטחתם שהאויב הציוני ישלם את המחיר על פשעיו ברצועת עזה", הודיע. "הירי בא כחלק מהתגובה על פשעי הכיבוש החוזרים על עצמם. אנחנו נוטלים אחריות לפעולה הג'יהאדית המבורכת הזאת ומדגישים כי אנו מוכנים להגיב לתוקפנות הציונית ולכל מעשה טיפשי שמבצע הכיבוש".

עד כה נמנע חמאס מנטילת חלק בירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. גם בישראל ייחסו את ההסלמה האחרונה לאנשי הג'יהאד האסלאמי, שלפחות שניים מהם נהרגו בתקיפות חיל האוויר אתמול.

בשעות הלילה תקף חיל האוויר חוליית מחבלים שניסתה להניח מטען חבלה, סמוך לגדר המערכת ברצועה באזור כיסופים. מצה"ל נמסר על פגיעה בחוליה.

הועלתה הכוננות ביישובי עוטף עזה

במקביל, פורסמו הבוקר הנחיות מפורשות לתושבי עוטף עזה לשמור על כוננות גבוהה ולשהות במרחק שיאפשר להם להגיע בתוך 15 שניות למרחב מוגן, זאת מחשש להמשך ירי הרקטות מהרצועה.

זירת הפיגוע בגבול מצרים, אתמול (רויטרס)

הבוקר התחדשו העבודות להקמת הגדר בגבול עם מצרים. העבודות, שהופסקו אתמול בעקבות הפיגוע, מתחדשות הבוקר במלואן, גם באתר העבודות שבו אירע הפיגוע, בעקבות הערכות מצב שהתקיימו בצה"ל ובמשרד הביטחון. קבלנים שמעסיק משרד הביטחון אמרו הבוקר: "אמנם ישנו חשש - אך נמשיך לעבוד במלוא המרץ, ומבינים את חשיבות המשימה. נשלים את הגדר בהקדם האפשרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת