תג מחיר במסגד בכפר ליד רמאללה: "המלחמה התחילה"

אלמונים חדרו הלילה למסגד בכפר ג'בע הסמוך לרמאללה, הציתו אותו וריססו כתובות נאצה על הקירות, בהן בין היתר "אולפנה מלחמה", "המלחמה התחילה" ו-"עוד תשלמו את המחיר". תושב הכפר: "מעולם לא חשבנו שיהודים יעשו דבר כזה". נתניהו: "מעשה של פורעי חוק חסרי אחריות", ברק: "מעשה חמור ונפשע"

חשד לפעולת תג מחיר הלילה בכפר ג'בע, סמוך לרמאללה: אלמונים הציתו את המסגד בכפר וריססו על קירותיו כתובות נאצה, בהן בין היתר "המלחמה התחילה" ו-"עוד תשלמו את המחיר". כוחות משטרה הוזעקו למקום ופתחו בחקירה.

ראש הממשלה התייחס הבוקר לאירוע ואמר כי "מדובר במעשה של פורעי חוק, חסרי סובלנות וחסרי אחריות. נפעל כדי להביאם לדין במהירות".

גם שר הביטחון ברק גינה בתוקף את הצתת המסגד. "זהו מעשה חמור ונפשע, שנועד לפגוע ברקמת החיים באזור ומסיט את צה"ל וכוחות הביטחון ממשימותיהם, הכוללות הגנה על אזרחי ישראל באזור", אמר ברק. "הנחיתי את צה"ל וגורמי הביטחון לפעול בכל האמצעים כדי ללכוד את המבצעים ולהביאם לדין".

שיח' דתאוון, תושב הכפר ג'בע, סיפר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל כי "באמצע הלילה, בשעה אחת וחצי, מישהו ניפץ את החלון, נכנס למסגד ושרף אותו. השכנים ראו את האש ומיד רצו למסגד וכיבו אותה. אני התקשרתי למשטרה הישראלית ואני מצטער להגיד שהם לא עזרו לנו בכלל. החיילים הגיעו אולי בשעה 6 בבוקר, כשאני כבר ב-1:45 התקשרתי למשטרה".

"כתבו "זו התחלת המלחמה" ו-"זו הקבלה שאתם צריכים לשלם". זו פעם ראשונה שקורה אירוע כזה בג'בע, זהו כפר נחמד ומעולם לא חשבנו שיהודים יעשו דבר כזה", הוסיף תושב הכפר.

לא מן הנמנע שפעולת תג המחיר מגיעה בתגובה להסדר המתגבש לפְינוי חמשת הבנינים בגבעת האולפנה בבית-אל בין המתנחלים לממשלה. אתמול התקיימה בבית-אל פגישה לגיבוש הסכמה עקרונית לפינוי, שבה השתתפו השר גלעד ארדן, מזכיר הממשלה האוזר, והאלוף איתן דנגוט, מצד אחד, עם רב היישוב זלמן מלמד וזאב חבר זמביש – מצד המתנחלים.

בעקבות הפגישה והתכניות שהוצגו בה, נראה שהרב מֶלמד יוֹרה לתושבי הגבעה להתפנות בהסכמה, והפינוי יידחה לסביבות ספטמבר.