חיל האוויר תקף חוליית מחבלים ברצועת עזה

חוליית מחבלים שעסקה בהנחת מטען סמוך לגדר המערכת במרכז רצועת עזה הותקפה הלילה על ידי כלי טיס של חיל האוויר. מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרה. גורמים בעזה דיווחו על נפגעים בתקרית. לאחר הפיגוע בגבול מצרים אתמול, ארבעה מחבלים חוסלו מהאוויר ורקטת קסאם התפוצצה בשדרות

חוליית מחבלים הותקפה. ארכיון (רויטרס)

המתיחות באזור הדרום נמשכת גם הבוקר, לאחר יום גדוש באירועים אלימים. הלילה תקף כלי טיס של חיל האוויר חוליית מחבלים שעסקה בהנחת מטען סמוך לגדר המערכת במרכז רצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר בעקבות התקרית כי זוהתה פגיעה מדויקת בחולייה. גורמים בעזה דיווחו כי שני מחבלים נהרגו כתוצאה מהירי, אך עד כה לא התקבל כל אישור לדיווח.

התקיפה הלילה היא השלישית של צה"ל מאז אתמול בבוקר, לאחר שאזרח ישראלי נהרג בפיגוע בגבול ישראל-מצרים. אמש תקף חיל האוויר בעיירה הפלסטינית הסמוכה בית חנון, הממוקמת מצדה השני של גדר המערכת המקיפה את הרצועה. חוליית משגרי רקטות, שלפי צה"ל נערכה לירי לעבר מערב הנגב, נפגעה מכלי טיס. גורמים בעזה דיווחו על שני הרוגים ועל שלושה פצועים בתקרית.

אתמול: קסאם בשדרות

רקטת קסאם התפוצצה אמש בשטח פתוח ממערב לשדרות. זמן קצר אחרי השיגור מרצועת עזה נשמעה בעיר אזעקת "צבע אדום" וקולות נפץ החרידו את האזור. לא דווח על נפגעים או על נזק.

תושבי שדרות, שהתרגלו בתקופה האחרונה לשקט יחסי בעירם, היו ערוכים לאפשרות שההתפתחויות בגזרה יציבו אותם שוב על כוונת ארגוני הטרור. "לא צריך להיות רמטכ"ל או שר ביטחון כדי להבין שבמצב כזה אחנו הופכים להיות בני ערובה", אמר יהודה בן ממן, קב"ט שדרות, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו רגילים לזה, זה לא חדש עבורנו. הודענו לבעלי התפקידים להיות זמינים במהלך הלילה - למקרה שחלילה יקרה משהו".

בן ממן אמר כי לפי שעה, לא נדרשים תושבי שדרות לשנות את שגרת חייהם - אך הדגיש כי רק ההתפתחויות בשטח יביאו להכרעה בנושא. "אם יישמע 'צבע אדום' או שתהיה נפילה בתוך העיר נשקול בבוקר מה לעשות", הוא הסביר. "היום יש לפלסטינים מטרות יותר 'אטרקטיביות' מאתנו, כמו באר שבע, אשדוד ואשקלון. אנשים לא מבינים שמספיק שנשמעת אזעקה כדי להחזיר לכולנו את הטראומה - גם אם לא נפגע איש".

ארה"ב למצרים: הבטיחו את השקט בסיני

הדאגה מהמתיחות הביטחונית הגוברת בגבול ישראל-מצרים נתנה את אותותיה גם בוושינגטון, שם בחרו אתמול להעביר מסר מרומז ותקיף לעבר מוחמד מורסי - מועמד האחים המוסלמים שמסתמן כמנצח בבחירות לנשיאות במדינה. "ארצות הברית מודאגת מהידרדרות המצב הביטחון בסיני", אמרה דוברת מחלקת המדינה, ויקטוריה נולנד. "אנו קוראים לממשלה בקהיר לאתר פתרון ממשי שיבטיח את השקט בחצי האי".

סבב ההסלמה הנוכחי בדרום, שהחל בפיגוע על גדר הגבול עם מצרים, גבה עד כה את חייו של אזרח ישראלי אחד - סאיד פשאפשי מחיפה. הוא נפגע מרקטת RPG שנורתה לעברו משטח סיני. מאוחר יותר, בתקיפות שערך צה"ל ברחבי הרצועה, נהרגו בסך הכל ארבעה בני אדם.

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילים וימשיך לפעול נגד כל גורם טרור נגד מדינת ישראל", נמסר בהודעת הצבא - שם הדגישו כי "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת