קסאם התפוצץ בשדרות: "האזעקה החזירה את הטראומה"

האם הפיגוע שהתרחש בגבול מצרים היה רק סנונית ראשונה לקראת סבב הסלמה נוסף בדרום? אחרי שארבעה מחבלים חוסלו מהאוויר ברצועה, נפלה רקטה בשטח פתוח ממערב לעיר מבלי לגרום לנפגעים או נזק. תושבי העיר דרוכים לקראת הלילה: "אם תהיה נפילה נחליט בבוקר אם לשנות את השגרה"

רקטת קסאם התפוצצה הערב בשטח פתוח ממערב לשדרות. זמן קצר אחרי השיגור מרצועת עזה נשמעה בעיר אזעקת "צבע אדום" וקולות נפץ החרידו את האזור. לא דווח על נפגעים או על נזק.

שעות ספורות טרם הירי לשדרות תקף חיל האוויר בעיירה הפלסטינית הסמוכה בית חנון, הממוקמת מצדה השני של גדר המערכת המקיפה את הרצועה. חולית משגרי רקטות, שלפי צה"ל נערכה לירי לעבר מערב הנגב, נפגעה מכלי טיס. גורמים בעזה דיווחו על שני הרוגים ועל שלושה פצועים בתקרית.

תושבי שדרות, שהתרגלו בתקופה האחרונה לשקט יחסי בעירם, היו ערוכים לאפשרות שההתפתחויות בגזרה יציבו אותם שוב על כוונת ארגוני הטרור. "לא צריך להיות רמטכ"ל או שר ביטחון כדי להבין שבמצב כזה אחנו הופכים להיות בני ערובה", אמר יהודה בן ממן, קב"ט שדרות, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו רגילים לזה, זה לא חדש עבורנו. הודענו לבעלי התפקידים להיות זמינים במהלך הלילה - למקרה שחלילה יקרה משהו".

בן ממן אמר כי לפי שעה, לא נדרשים תושבי שדרות לשנות את שגרת חייהם - אך הדגיש כי רק ההתפתחויות בשטח יביאו להכרעה בנושא. "אם יישמע 'צבע אדום' או שתהיה נפילה בתוך העיר נשקול בבוקר מה לעשות", הוא הסביר. "היום יש לפלסטינים מטרות יותר 'אטרקטיביות' מאתנו, כמו באר שבע, אשדוד ואשקלון. אנשים לא מבינים שמספיק שנשמעת אזעקה כדי להחזיר לכולנו את הטראומה - גם אם לא נפגע איש".

ארה"ב למצרים: הבטיחו את השקט בסיני

הדאגה מהמתיחות הביטחונית הגוברת בגבול ישראל-מצרים נתנה את אותותיה גם בוושינגטון, שם בחרו הערב להעביר מסר מרומז ותקיף לעבר מוחמד מורסי - מועמד האחים המוסלמים שמסתמן כמנצח בבחירות לנשיאות במדינה. "ארצות הברית מודאגת מהידרדרות המצב הביטחון בסיני", אמרה דוברת מחלקת המדינה, ויקטוריה נולנד. "אנו קוראים לממשלה בקהיר לאתר פתרון ממשי שיבטיח את השקט בחצי האי".

סבב ההסלמה הנוכחי בדרום, שהחל בפיגוע על גדר הגבול עם מצרים, גבה עד כה את חייו של אזרח ישראלי אחד - סאיד פשאפשי מחיפה. הוא נפגע מרקטת RPG שנורתה לעברו משטח סיני. מאוחר יותר, בתקיפות שערך צה"ל ברחבי הרצועה, נהרגו בסך הכל ארבעה בני אדם.

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילים וימשיך לפעול נגד כל גורם טרור נגד מדינת ישראל", נמסר בהודעת הצבא - שם הדגישו כי "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת