שלב אחר שלב: כך התרחש הפיגוע בגבול מצרים

השקט המתוח לאורך אתר עבודות הקמת גדר המערכת הופר היום פעם נוספת. חוליה של שלושה מחבלים הוציאה לפועל מתקפת טרור מתוכננת היטב שגבתה את חייו של סאיד פשאפשי, אב לארבעה מחיפה. כך כל זה קרה

חוליה בת שלושה מחבלים שחדרה מסיני לישראל ביצעה הבוקר את הפיגוע בגבול שבו נהרג סאיד פשאפשי, בן 35 מחיפה. כך זה התרחש: שלושת המחבלים חצו את הגבול בנקודה פרוצה שבה עדיין לא נבנתה הגדר. המחבלים הבחינו בשני ג'יפים של העובדים שבונים את הגדר, שבאותה השעה נסעו לאורך הציר המקביל לגבול. בדיוק אז הם הפעילו מטען צד ופתחו בירי מנשק קל לעבר רכב.

לכך הצטרף שיגור של רקטת RPG לעבר העובדים. כתוצאה מכך, התהפך הג'יפ ופשאפשי נהרג במקום. דקות לאחר מכן, הגיע לזירת האירוע כוח של חיילי גולני שמוצבים באזור.

הלוחמים חתרו למגע ופתחו באש לעבר המחבלים. מן הירי נהרגים שניים מהחמושים, כשלפי ההערכות, הצליח השלישי להימלט בחזרה אל שטח סיני.

בכיר בגזרה הדרומית: נמנע פיגוע גדול

במהלך תדרוך לכתבים שנערך סמוך למקום הפיגוע ביישוב באר מילכה, התייחס מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה, אל"מ טל חרמוני, לחילופי האש במהלכם נהרג אזרח ישראלי. "התוצאות עשויות היו להיות קשות יותר ונמנע פיגוע גדול יותר, מאחר שהפיגוע אירע בסמיכות ליישובים באזור", אמר המח"ט.

"אנו נמצאים במירוץ נגד הזמן לסגור את הגבול במהלך השנה האחרונה", הדגיש אל"מ חרמוני והוסיף: "את הגבול צריך לסגור מהר ככל הניתן, כדי למנוע אירועים מסוג זה". לדבריו, "אנשי משרד הביטחון עובדים במסירות תוך סיכון כל העת, וכמו הבוקר נערכו ליום של עבודה". בנוסף ציין כי לישראל קשר טוב עם המצרים "שפועלים ללא לאות לסכל אירועים כאלו".

פיגוע בדרום - סיקור מיוחד:

ישראלי נהרג בתקרית אש בגבול הדרום

צה"ל: נמנע פיגוע גדול

אמר לאחיו בטלפון "יורים עלינו" - ונהרג

תחקיר צה"ל: מתקפת טרור משולבת ומתוכננת היטב

תושבי הדרום התבצרו בבתים מחשש לחדירת מחבלים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק