צה"ל תקף חוליית משגרי רקטות בעזה, הפלסטינים מדווחים על הרוגים ופצועים

המתיחות בדרום שהחלה בפיגוע שהתרחש הבוקר בגבול מצרים והמשיכה בחיסול מחבלים ברצועה נמשכת גם הערב, כשחיל האוויר פגע במחבלים שהתכוונו לירות לעבר שטח ישראל. ברצועה דיווחו על שלושה פצועים שמצבם לא ברור

תקיפה בעזה. ארכיון (רויטרס)

חיל האוויר תקף הערב חוליית מחבלים שחבריה נערכו לשגר רקטות מצפון רצועת עזה לעבר שטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה, והפלסטינים מדווחים כי בתקרית נהרגו שני בני אדם ושלושה אחרים נפצעו. בכך עלה מניין ההרוגים היום בצד הפלסטיני לארבעה.

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילים וימשיך לפעול נגד כל גורם טרור נגד מדינת ישראל", נמסר בהודעת דובר צה"ל - שם הדגישו כי "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות".

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי הפצועים מהירי הועברו לטיפול בבית חולים בעיירה בית חנון שבצפון הרצועה, וכן כי התעורר קושי לזהות את ההרוגים "שגופותיהם הגיעו חרוכות ומבותרות לחלוטין".

"הגדר מונעת שטף של טרור"

מוקדם יותר נהרגו מאש צה"ל ברצועה שני מחבלים מהג'יהאד האיסלאמי, ביום מתוח בדרום שהחל בפיגוע שהתרחש באתר הקמת גדר המערכת בגבול ישראל-מצרים וגבה את חייו של סאיד פשאפשי מחיפה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בישיבת סיעת הליכוד להסלמה בדרום ואמר: "הפיגוע לא יעצור אותנו. בניית הגדר מבחינתנו היא אינטרס לאומי עליון, שכן אם היא לא הייתה מוקמת היינו עומדים בפני שטף של טרור ומסתננים. החלטת הממשלה לפני כשנתיים על הקמת הגדר תמנע את שטף הטרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת