"אין לנו ברירה - זה הבית שלנו"

תושבי היישובים הסמוכים למקום בו התרחש הפיגוע הבוקר הסתגרו במשך שעות ארוכות בבתיהם מחשש שחלק מהמחבלים חדרו לישראל ורק מחכים לתקוף. "אין לנו ברירה - זה הבית שלנו", הם מספרים, "צה"ל וכיתת הכוננות ערוכים כדי לשמור על התושבים"

במשך שעות ארוכות לאחר הפיגוע בגבול ישראל מצרים, תושבי היישובים הסמוכים נאלצו להתבצר בבתיהם מחשש שמחבלים חדרו לשטח ישראל - ורק מחכים לתקוף. "מעבירים ככה את היום, מחכים שייגמר", סיפרו התושבים, והדגישו: "אין לנו ברירה - זה הבית שלנו". רק בשעות הצהריים הוסרה הכוננות והתושבים הורשו לצאת מבתיהם.

גורם צבאי סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה ששני כלי רכב של עובדי הגדר הותקפו בזמן נסיעה סמוך לציר פילדלפי. שלושה מחבלים ארבו להם וירו עליהם מנשק קל וטיל RPG, ורכבם הידרדר כתוצאה מהפגיעה. כוח גולני שהוקפץ למקום פתח באש לעבר המחבלים, והביא להתפוצצות מטען חבלה כבד שאחד מהם נשא על גופו. החיילים איתרו שתי גופות של מחבלים בזירה, ובודקים אם מחבל נוסף נהרג. הסריקות באזור נמשכות.

המשפחות המתגוררות ביישובים קדש ברנע, באר מילכה וניצנה הונחו על ידי צה"ל מיד לאחר האירוע להישאר בבתיהם. הסעות הילדים לבתי הספר בוטלו גם הן מחשש שמחבלים הצליחו להסתנן לתוך שטח ישראל לאחר הירי שבוצע לעבר עובדי הגדר.

"נכון לעכשיו, לפי ההודעות שאנחנו מקבלים, צה"ל מחפש עדיין את המחבלים, מעבר לזה לא יודעים כלום", סיפר לחדשות 2 תושב האזור, יוגב צדוק. "אנחנו מתפרשים בכיתת כוננות כדי לשמור על התושבים, לשמור על הרוגע, לא להיכנס לפאניקה".

צדוק שיחזר את אירועי הבוקר: "התעוררנו בבוקר עם הודעות, טלפונים. היה לי יום סידורים בבאר שבע שבוטל לחלוטין. כרגע פה מעבירים את היום, מחכים שייגמר". ליטל לוי, שמתגוררת גם היא באחד היישובים הסמוכים לגבול הדגישה: "כולם בבתים. זה הבית שלנו, אין לנו ברירה, פה אנחנו גרים ופה בחרנו לגור".

"מנסים לשמור על קור רוח ורוגע"

תושב קדש ברנע, חמי צמח, סיפר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט כי "היישוב בסך הכל רגוע, אנשים בבתים, היה אירוע קשה בבוקר. אני בבית ושלוש הבנות הקטנות בבית, וההוראות הן עדיין לא לצאת מהבתים, אין בתי ספר וגנים. יש כאן חמ"ל שהוא מאוד מתוקתק כל הזמן הודעות על כל עדכון, אנשים יודעים מה קורה במסגרת מה שאפשר לדעת, מנסים לשמור על קור רוח ורוגע".

צמח סיפר על אירועי הבוקר: "אנחנו התעוררו ב-6:00 כרגיל, וב-6:15 שמעתי פיצוץ חזק... זה די נשמע כמו בום חזק של תותח, אחר כך היו עוד פיצוצים קטנים, לאחר מכן הגיעה הודעת טקסט לכיתת כוננות להגיע למרכז היישוב, היה מעט מאוד מידע בשלב הזה. יש פה קצת מסוקים ששומעים, אצלנו הכל נראה שקט. אנשים לא יצאו לשדות ולחממות וגם המפעל נשאר סגור".

בהכנת הידיעה סייעו רוני מרדכי ואיקו טבשי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק