ישראלי נהרג בפיגוע בגבול הדרום; כוח צה"ל חיסל שניים מהמחבלים

חוליית מחבלים שיצאה ככל הנראה מרצועת עזה הניחה מארב לרכב של עובדי משרד הביטחון בגדר הגבול ליד פתחת ניצנה, הפעילה מטען צד ושיגרה לעברו טיל RPG. אזרח ישראלי אחד נפצע ומותו נקבע בשטח, ישראלי נוסף נפצע באורח קל. כוח גולני הסתער על המחבלים והרג 2 מהם. חשש לחדירת מחבלים נוספים, יישובי האזור נסגרו

תקרית אש בגבול ישראל-מצרים: מחבלים הניחו מארב לעובדי משרד הביטחון המבצעים את עבודות הקמת הגדר. אחד הישראלים נפגע ומותו נקבע בשטח. כוח צה"ל הסתער לעבר המחבלים וחיסל לפחות שניים מהם. היישובים באזור נסגרו מחשש לחדירת מחבלים נוספים.

האירוע התרחש הבוקר סמוך לשעה 6:00 בבוקר באזור באר מילכה, ליד פתחת ניצנה. חוליה שמנתה שלושה מחבלים פתחה באש מהצד המצרי של הגדר לעבר רכב של עובדי קבלן של משרד הביטחון המבצעים את עבודות הקמת הגדר באזור. בנוסף בוצע ירי טילי אר-פי-ג'י. אחד מהעובדים הישראלים, עובד קבלן של משרד הביטחון, נפצע באורח אנוש ומותו נקבע בשטח. אזרח ישראלי נוסף נפצע באורח קל.

כוח של גדוד 13 מחטיבת גולני שהוזעק למקום זיהה את המחבלים, הסתער לעברם, פתח באש והרג  לפחות שניים מהם. סריקות נערכות בשעה זו אחר מחבלים נוספים, כולל בסיוע מסוקים מהאוויר.

צה"ל תיגבר את הכוחות הפועלים באזור מחשש לחדירת מחבלים נוספים לאחד היישובים, ומבצע סריקות באזור. כביש מס' 10 וכביש מס' 12 נסגרו לתנועה ורק כוחות צבא וביטחון רשאים לנסוע בהם. בכירים בצה"ל עורכים כעת הערכת מצב.

דובר צה"ל תא"ל פולי מרדכי אמר כי "בשנה האחרונה יש שינוי מהותי בכל תפיסת הביטחון בדרום, לכן הכוח הגיע מהר מאד לזירת הפיגוע, יצר מגע עם המחבל והרג אותו. כוחות גדולים מתגברים את האזור".

במקביל, תושבי היישובים באזור - קדש ברנע, באר מילכה וניצנה - קיבלו הנחייה להישאר בבתים, וההסעות לבתי הספר בוטלו עד שתישלל האפשרות של חדירה נוספת. "אנחנו מאוד מתורגלים ופתחנו חמ"ל", אמר שמוליק ריפמן, ראש המועצה האזורית רמת נגב, לגלי צה"ל. "עצרנו את ההסעות לבתי הספר כי שישה ישובים נמצאים ק"מ עד קילומטר וחצי מהגבול".

יישובי הדרום בכוננות, הבוקר (רוני מרדכי, חדשות 2)

גם המשטרה נערכה באזור בכוחות גדולים. בכביש 211 נסגרה לתנועה הצומת ממשאבי שדה לכיוון קציעות. כמו כן הוקמו מחסומים בצומת כמהין ובצומת קדש ברנע, כל יתר הכבישים פתוחים לתנועה.

גורמים במערכת הביטחון אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי "אין ספק שהאירוע הבוקר מראה את הלחץ של המבריחים מההתקדמות המואצת של עבודות הגדר – הם לא רוצים שזה יקרה והם בהיסטריה מזה, מפחדים וכך הם פועלים". במשרד הביטחון הדגישו כי מושקעים מאמצים ומשאבים גדולים במטרה לשמור על העובדים בגדר.

הלילה: חיל האוויר תקף ברצועת עזה

כלי טיס של חיל האוויר תקפו במהלך הלילה אתר לייצור אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה ומוקד פעילות טרור במרכזה.

מדובר צה"ל נמסר כי "מטוסינו שבו בשלום לבסיסם וכי התקיפה וכי זוהו פגיעות מדויקות במטרה". עוד נמסר כי " צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמא"ס הוא הכתובת ועליו האחריות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק