הפלסטינים שנורו התקיפו את הנהג מהמארב

פרטים ראשוניים מחקירת תקרית הירי הבוקר בדרום הר חברון שהסתיימה במותם של שני פלסטינים ובפצוע נוסף: הנהג, ישראלי, בן 52 מאשקלון, הוזעק למקום לחלץ טרקטור, וברג שירד מהמשאית הותקף מן המארב ע"י הפלסטינים, כשחשש שייחטף לשטחים הוא שלף את נשקו האישי וירה. במשטרה מזהירים את הנהגים שנכנסים לשטחים

פרטים ראשוניים מחקירת אירוע הירי בדרום הר חברון הבוקר: נהג המשאית הישראלי שירה והרג שני פלסטינים ופצע קל אדם נוסף סיפר לחוקרים שהפלסטינים ארבו לו וניסו לשדוד אותו. "הם הזמינו אותי לחלץ טרקטור, כשיצאתי לחבר אותו למשאית התנפלו עליי וניסו לשדוד אותי".  

נהג המשאית, ששמו טרם הותר לפרסום, תושב אשקלון בן 52, נפגע גם הוא בתקרית, והועבר לטיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע. במשטרה ממתינים שישתחרר מבית החולים ויחזר את המקרה.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הפלסטינים התנפלו על הנהג שיצא ממשאיתו במוט ברזל ובאלות. הם החלו לתקוף אותו, וניסו להכניס אותו בכוח בחזרה למשאית. לטענת הנהג, הוא שלף את נשקו הפרטי לאחר שחשש שהם מנסים לחטוף אותו. לאחר הירי, ממנו נהרגו כאמור שני פלסטינים, הוא נמלט מהמקום למחסום הקרוב ושם דיווח על האירוע.

במשטרה מבקשים להזהיר ישראלים הנכנסים לשטחים: "למרות הפעילות ישנה סכנה ממשית ומוחשית לחיי האזרחים ורכושם כאשר מבצעים עסקים ונכנסים לשטחי יהודה ושומרון". אומרים במחוז ש"י של המשטרה ומדגישים כי הסכנה גבוהה במיוחד עבור: "כלי רכב מסחריים ומשאיות, וכן נהגי מוניות אשר מסיעים פלסטינים ממרכז הארץ אל מעבר למחסומי כוחות הביטחון - שם הנהגים מוצאים ע"י אותם 'נוסעים' בכוח מהמונית ורכבם נשדד". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק