שרידי גראד נמצאו ליד מצפה רמון

חבלנים זיהו בשעות הערב שרידים של רקטת גראד ליד מצפה רמון - זאת לאחר שהבוקר נמצאו שרידים של רקטה דומה באזור הערבה. מצה"ל נמסר כי הנסיבות נחקרות וכי לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. טרם ברור מיהו הגורם האחראי לירי שתי הרקטות והאם יש קשר ישיר בין השיגורים לבחירות הנערכות במצרים

הרקטה שאותרה הבוקר (דותן הלברייך)

מגדילים את הטווח: שרידי רקטת גראד נוספת בקוטר 122 מילימטר  נמצאו סמוך למצפה רמון. חבלנים מטפלים כעת בשרידי הרקטה, וצה"ל חוקר את נסיבות האירוע. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. מדובר בטווח הירי הצפוני ביותר עד כה.

הבוקר אותרו שרידי רקטת גראד שככל הנראה נורתה מסיני והתפוצצה אמש בדרום הערבה. בדובר צה"ל מסרו בתגובה על ירי הרקטה מסיני כי "אמש נשמע פיצוץ באזור הערבה. הבוקר דווח על נפל רקטה באזור. נסיבות הירי נחקרות". בין היתר, נבדק אם קיים קשר בין השיגור לבין הבחירות לנשיאות מצרים שנערכות היום.

כוחות הביטחון עדיין מנסים להתחקות אחר מקור הירי. נכון לעכשיו, עדיין לא ברור אם הרקטה נורתה מסיני או משטח ממלכת ירדן. גורם ביטחוני מצרי מכחיש את הדיווח כי נפל הרקטה נורה מסיני. בראיון לאתר המצרי אל מסרי אל יום אמר כי "מדובר בהאשמות שווא של ישראל שנועדו לפגוע במצב הביטחוני בסיני ולהשפיע על הבחירות לנשיאות שמתקיימות היום".

"זה נשמע כמו טיל, לא היה מקום לספק"

הנפילה התרחשה הלילה באזור עובדה. איש עסקים מוכר שעובד באזור סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי הירי לא ימנע ממנו מלהמשיך ולפתח את האזור המדברי. "מה שקרה הלילה ממש לא ירתיע אותי - אלא ההיפך: זה רק מעודד אותי להמשיך לבנות כאן".

את האצבע המאשימה כיוון איש העסקים לעבר מצרים, כשאחת ההערכות שנבדקות היא שירי הרקטה משטחה התרחש על רקע הבחירות לנשיאות שנערכות שם היום. "אין ספק שצריך לפתור את בעיית הביטחון באזור סיני, אבל כרגע אין עם מי לדבר שם", אמר דואק. "המקום הזה הפך למעין מערב פרוע. במשך הרבה מאוד שנים היה שקט לגמרי ואני מעריך שכך זה יחזור להיות, אבל זה ייקח זמן".

דותן הלברייך היה בקרבת מקום בשעות הלילה, כשלפתע הבחין בקול נפץ עז. "בערך ב-1:15 היה פיצוץ גדול. זה היה נשמע כמו טיל, כך שמבחינתי לא היה שום מקום לספק", הוא תיאר. הלברייך סיפר שיצא לסרוק את השטח, אך בשל העלטה ששררה באותו הזמן לא הבחין בדבר: "רק בבוקר, כשירדתי למטה, ראיתי תושבים מתגודדים סביב מקום שבו גמלים חנו וכוחות צבא גדולים. כבר במרחק של כ-40 מטרים היה אפשר לראות בבירור את המכתש שיצרה הרקטה ואת החלקים של הנפל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק