גראד נורה מסיני - והתפוצץ בדרום הערבה

נפל רקטה שנורתה אמש ככל הנראה מחצי האי המצרי התגלה הבוקר, באתר הצפוני ביותר שבו אירעה עד כה נפילה. חבלנים טיפלו בשרידי הרקטה, וכעת נבדק אם הרקע לשיגור הוא הבחירות לנשיאות בשכנה מדרום. ראש מועצת חבל אילות: "קיבלנו הוכחה שהרקטות מגיעות לכל מקום"

נפל רקטת גראד. ארכיון (עופר אשטוקר, אשדודנט)

רקטת גראד שככל הנראה נורתה מסיני התפוצצה אמש בדרום הערבה. שרידי הנפל נמצאו הבוקר ונסיבות הירי נבדקות.

הזירה שבה התרחשה הנפילה היא הצפונית ביותר עד כה שאליהן הגיעו רקטות ששוגרו מחצי האי המצרי. בדיקות שערכו חבלנים העלו כי מדובר ברקטה בקוטר 122 סנטימטרים.

בדובר צה"ל מסרו בתגובה על ירי הרקטה מסיני כי "אמש נשמע פיצוץ באזור הערבה. הבוקר דווח על נפל רקטה באזור. נסיבות הירי נחקרות". בין היתר, נבדק האם קיים קשר בין השיגור לבין הבחירות לנשיאות מצרים שנערכות היום.

תושב התעורר להאכיל גמלים - ומצא את הנפל

אל הזירה שבה התפוצצה הרקטה הגיע לפני הצהריים אודי גת, ראש המועצה האזורית חבל אילות. "ב-1:30 הלילה דיווחו תושבים באזור על פיצוץ עז", הוא סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "אחד מהם ירד הבוקר להאכיל גמלים ואז מצא את נפל הרקטה. הוא הזעיק את המשטרה והצבא למקום, והכוחות קיימו שם הערכת מצב".

גת הדגיש כי למרות ההערכות שלפיהן נורתה הרקטה מסיני, בחנו אנשי הביטחון גם אפשרות שמקור השיגור - דווקא מצדו הירדני של הגבול. "מקום הנפילה מרוחק כ-20 קילומטרים מהגבול המצרי ומעט פחות מגבול ירדן", הוא הסביר.

ראש המועצה העריך כי הירי יישאר בגדר אירוע חריג, אך עם זאת הביע חשש מפני תרחיש שבו הוא ותושבי האזור יהפכו מטרה לארגוני הטרור - בדומה למצב בעוטף עזה: "מה שקרה הלילה הוא הוכחה לכך שהרקטות מגיעות לכל מקום. היישובים שלנו מבודדים ומפוזרים, ולמרות זאת - ראינו שמי שממש רוצה להפריע לשקט ולשגרה - יכול לעשות זאת".

גת ציין כי יישובי המועצה אינם ערוכים לתנאי קו עימות, אך עם זאת כוללים ממ"דים שנבנו בהתאם להנחיות הביטחון הרגילות.

רה"מ באפריל: "סיני הפכה שטח לשיגור טילים"

הירי האחרון מסיני אירע יומיים לפני ליל הסדר השנה, כשרקטת גראד התפוצצה בשטח פתוח במערב אילת. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

סמוך לחצות הליל דיווחו תושבים בעיר הדרומית על כמה פיצוצים שהחרידו את הסביבה. כוחות משטרה וצבא גדולים פתחו בסריקות נרחבות בחיפוש אחר מקום הנפילה. כשעה לאחר הדיווח הראשוני, נמצאו שרידי רקטת גראד בשכונת שחמון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות אותה התקרית: "אנחנו מזהים זמן רב שסיני הופכת לשטח שיגור טילים נגד אזרחים במדינת ישראל. הקמנו גדר, ונטפל גם בפעילים. אנחנו נפגע באלו שבאים לפגוע בנו במשלחיהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת