תמלילי חקירת הרוצחים מאיתמר נחשפים: כך רצחנו את 5 בני משפחת פוגל

זמן קצר לאחר שנעצרו בכפר עוורתא, נלקחו חכים ואמג'ד עוואד, רוצחי בני משפחת פוגל באיתמר, לשחזר את הטבח המזעזע. "הצעתי לאמג'ד רעיון שנגיע לגדר של איתמר", שיחזר חכים. "אמרתי לו - 'בוא נעשה דבר שיהיה מיוחד. כדי שבעתיד כל אחד יתבגר ויספר לילדים שלו על כך'". שלב אחר שלב הם מספרים כיצד רצחו את בני המשפחה

הרוצחים. חכים ואמג'ד עוואד (חדשות 2)

בקור רוח, בגלל ריב המשפחה ומתוך יצר הרפתקנות. כך, בפשטות, מתארים אמג'ד וחכים עוואד, רוצחי חמשת בני משפחת פוגל ביישוב איתמר במרס בשנה שעברה, את הטבח המזעזע. תמלילי חקירת הרוצחים מהפיגוע מתפרסמים הבוקר בעיתון "הארץ".

מאז הרצח עלו תהיות רבות באשר למה שעבר בראשם של שני הנערים, חכים ואמג'ד עוואד, תושבי הכפר עוורתא, שרצחו באכזריות את בני משפחת פוגל - זוג ההורים אהוד ורות ושלושת ילדיהם - יואב, אלעד והדס ז"ל.

אחרי שנעצרו חכים ועוואד, הם נלקחו לשחזר את הרצח. מתמלילי החקירה עולה כי שני הרוצחים לא השתייכו לאף ארגון טרור, והייתה להם תודעה פוליטית זניחה. אמג'ד הודה כי יזם את הפעולה. "רציתי לבצע פיגוע כי רציתי להיפטר מהחיים האלה. היו בעיות ביני לבין המשפחה...ולכן חשבתי להתאבד. הדרך שחשבתי לעשות היא פיגוע התאבדות באיתמר".

"שחטתי אותו"

את הרצח תיאר אמג'ד: "פתחתי את התריס וראה אותי ילד. סגרתי את התריס. נכנסתי מהדלת הראשית שהייתה פתוחה. חכים נשאר בדלת לתצפת. לקחתי את הילד הראשון לחדר השינה ורצחתי אותו בשתי מכות בצווארו. שחטתי אותו".

חכים שיחזר אף הוא: "דיברנו על נושא נוסף, שזו הרפתקה. הצעתי לאמג'ד רעיון שנגיע לגדר של איתמר. אמג'ד אמר 'תעזוב', אבל אני אמרתי שצריך לעשות משהו שיהיה מיוחד. כדי שבעתיד כל אחד יתבגר ויספר לילדים שלו על כך".

בחלק אחר של החקירה, מתארים השניים את המאבק האלים שניהלו נגד אם המשפחה, רותי, עד שהכניעו אותה. את רצח התינוקת הדס, תיאר אמג'ד בקצרה: "שכחתי לספר על התינוק שישן בין האבא לאמא ושבכה בקול רם. דקרתי אותו בלב ויצאנו בדרך שממנה באנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת