מוסעב יוסוף: בן איש חמאס - וקלף מנצח בהסברה

סוכן השב"כ לשעבר ובנו של בכיר חמאס חסן יוסוף, הגיע לביקור גלוי ראשון בישראל מאז חשף בספר שפרסם בארה"ב את עברו הביטחוני. בביקורו הוא נפגש עם מפעילו כאן ועם סגן השר איוב קרא. "ריאיון אחד שלו שווה מיליון ריאיונות שלנו", אמר קרא

"אני רוצה להגיד לעם בישראל שאני אוהב אתכם". מתי בפעם האחרונה שמעתם את המשפט הזה מבן של אחד מבכירי החמאס? אבל מוסעב יוסוף, בנו של חסן יוסוף, נמצא בעמדותיו הרבה יותר קרוב לצד הישראלי מהצד הפלסטיני ואפילו מקווה יום אחד לגור בישראל.

"אני לא חושב שהיה פעם משהו שנקרא פלסטין", אומר מוסעב, "אני לא חושב שמה שהעם שלי צריך זה מדינה - הם צריכים חופש", מוסיף האיש שהפך לסוכן שב"כ. בהמשך ביקורו כאן, פגש את גונן בן יצחק, מי שהיה המפעיל שלו מטעם השב"כ. "אנשים כמו מוסעב, שלעתים נדירות מאוד נחשפים, נלחמים שם כדי שהישראלים יוכלו להסתובב כאן ולחיות בשקט", אומר בן יצחק.

מוסעב גדל על ברכי החמאס, אך נטש את התנועה ואת משפחתו שאביו נמנה על בכיריה. "אני חושב שהוא נשמה אבודה", אומר מוסעב על אביו. בנו של בכיר חמאס גם העריך שלא יהיה שלום בין ישראל לחמאס. "על בסיס הערכים לפיהם חמאס פועלת, ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להתפשר בשביל 30 שנה של הודנה".

חסן, שכתב את הספר המפורסם "בן החמאס" הגיע לביקור בישראל למשך מספר ימים. מי שהזמין אותו לביקור כאן היה סגן השר איוב קרא - שרואה בו קלף מנצח במאבק על ההסברה הישראלית בעולם. "ריאיון שלו שווה מיליון ריאיונות של ישראלים", סיכם קרא. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת