אירן הודיעה: עצרנו את מחסליו של מדען הגרעין אהמדי רושן

חצי שנה אחרי שחוסל בטהרן, מודיע בצהריים משרד המודיעין האירני כי הצליח לשים את ידיו על האחראים למעשה. "פרצנו לרשת מודיעין ציונית שפעלה על אדמת אירן, עקבנו אחרי קציני מודיעין ציונים, אספנו מידע והצלחנו ללכוד את החוליה", נכתב בהודעה מיוחדת של משרדי ההגנה והמודיעין

האם תמה חקירת חיסול מדען הגרעין האירני בראשית השנה? משרד המודיעין של הרפובליקה האסלאמית הודיע בצהריים כי גורמי הביטחון במדינה הצליחו לפרוץ לרשת מודיעין של המוסד הישראלי שפעלה על אדמת אירן והייתה אחראית לחיסולם של מדעני הגרעין האירנים מוסטפא אהמדי רושן ומאג'ד שהריארי - כך מדווחים כלי תקשורת רשמיים באירן.

על פי הדיווח, גורמי הביטחון האירניים הצליחו לחשוף את הרשת של המוסד באמצעות הקלטות ומעקב. "מאז חיסול מדען הגרעין הראשון, השקיעו מנגנוני הביטחון מאמצים כבירים, באמצעות פעולות מודיעין מקיפות, והצליחו להשיג מידע מודיעין באמצעות פריצת הרשת הביטחונית של הישות הציונית", נכתב בהודעת משרד המודיעין האירני.

"עקבו אחרי קציני ביטחון ציונים"

"אנשי הביטחון האירנים עקבו יום וליל אחר פעילותם של קציני ביטחון במודיעין הציוני, ומספר סוכני טרור", דווח באירן. "באמצעות זיהוי סוכני המוסד הציוני המעורבים בחיסול מדעני הגרעין - בוצע אחריהם מעקב והם נעצרו בתוך שטחי המדינה. הם הועברו לבתי המעצר של משרד ההגנה".

ברפובליקה האסלאמית דווח כי פרטים נוספים בנושא זה יינתנו בימים הקרובים.

אהמדי רושן היה מדען הגרעין האחרון שחוסל, בינואר השנה. הוא נסע ברכב הפג'ו שלו בטהרן וחוסל ככל הנראה על ידי אופנוענים שהצמידו לרכבו מטען חבלה. אירן האשימה את ישראל וארצות הברית במעשה, ואף טענה כי היא חוקרת את המקרה. באותה התקרית חוסל גם שומר ראשו של רושן.

חודשיים קודם לכן, בנובמבר 2010, נרצח ד"ר מאג'ד שהריארי, גם כן באמצעות מטען חבלה שהוצמד למכוניתו על ידי אופנוענים. באירן נטען כי גם האחראים לחיסול זה נעצרו במסגרת חשיפת "הרשת הציונית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת