הקשב: הנבטים עולים על מדים

מי אמר שחייבים לעלות במשקל בזמן השירות הצבאי? חוזה שחתם משרד הביטחון יציף את חדרי האוכל הצבאיים בנבטים. מדובר בבשורה של ממש לחיילים שיוכלו ליהנות מאוכל מזין נוסף בתפריט הצה"לי כמו קינואה, בורגול, קוואקר, אורז מלא, קמח מלא ועוד. מהפכה בריאותית בצה"ל

הנבטים משתלטים על צה"ל (דובר צה"ל)

עד לא מזמן, כניסה לחדר האוכל הצבאי הייתה מזכה אתכם בנוכחות דלה של מזון בריא. אבל אחרי שנפטרו מהבורקסים, בצה"ל עוברים מהפכה בריאותית ומחזירים את הכבוד לאוכל המזין. אחרי שכבשו את רשתות המזון, והגיעו לצה"ל רק בכמויות מזעריות, במשרד הביטחון החליטו לחתום על עסקה לאספקת נבטים לאורך כל השנה ובכמויות מכובדות לבסיסי צה"ל.

"הנבטים הוא משהו חדש יחסית ומאוד בריאותי ואני ננסה לשלב אותו בתדירות בבסיסים", סיפרו במשרד הביטחון. "אנו מביאים עוד ועוד ירקות לחיילים". למעט הנבטים, בצה"ל החלו לאחרונה לשלב עוד ועוד פריטים בריאותיים זאת על מנת לשפר את בריאות החיילים. כך למשל הוכנסו מוצרים כמו קינואה, בורגול, קוואקר, אורז מלא, קמח מלא ועוד.

במשרד הביטחון הסבירו כי בעבר בחלק מהמנה הצה"לית לפירות היו נכנסים לקטגוריה גם ארטיקים וקרמבו, אך הם ירדו כי הבינו שרק הפירות נותנים את המענה המתאים לארוחה. "המהפך הזה קורה בכלל המדינה - אנחנו לא שונים מבחינת השוק, יש יותר דרישה", מספרים באגף מנהל רכש של המשרד.

גורמים צבאיים מסבירים כי יש גם דרישה מהחיילים למזונות האלה. "החיילים חיים היום בעולם עם מודעות בריאות יותר גדולה מבעבר", סיפר גורם צבאי. "הם רוצים את האוכל הבריא ואנו התחלנו בשנה האחרונה להכניסו בצורה מוגברת וזה תופס תאוצה ודרישה בבסיסים".

בצה"ל הכניסו לאחרונה למספר חדרי אוכל צבאיים בר-סלטים, כדי שהירקות יהיו יותר נגישים לחיילים וכן החלו לשלב שיעורי תזונה בשלבי ההכשרה הבסיסיים.