"ההסברה נמצאת בעידן פרה-היסטורי"

ראש מערך ההסברה לשעבר ד"ר יועז הנדל לא הופתע מהממצאים החמורים שהעלה מבקר המדינה בדוח על ההתנהלות התקשורתית בתקרית ה"מרמרה". "המשאבים מצומצמים מאוד והחיבור לדרג המדיני מוגבל מאוד", הסביר

הליקויים החמורים שחשף מבקר המדינה בתפקוד מערך ההסברה הלאומי, שבלטו ביתר שאת בהתמודדות עם התקשורת הבינלאומית בתקרית ה"מרמרה", מוכרים היטב לד"ר יועז הנדל - מי שעד לחודשים האחרונים עמד בראשו.

"יש למערך ההסברה חלק נכבד בדוח ויש הרבה מה לעשות איתו", אמר הנדל בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "בהקשר הזה, אנחנו נמצאים עדיין בעידן הפרה-היסטורי".

הנדל אמר כי במצב הנוכחי, מופקד מנהל יחידת הדוברות וההסברה ירדן ותיקאי על מלוא הטיפול בסוגייה - מה שלא מאפשר מתן מענה הולם. "גם אדם, מוכשר ככל שיהיה, יתקשה לעשות את הכל לבד", הוא הסביר. "המשאבים מצומצמים מאוד והחיבור לדרג המדיני מוגבל מאוד".

"חל שיפור ניכר בהליך קבלת ההחלטות"

את האיחור הניכר בתגובה הישראלית על אירועי המשט והפקרת הזירה התקשורתית במשך שעות ארוכות לרשות משתתפי המשט ותומכיהם הגדיר הנדל "כשל" - אותו מונח שבו השתמש גם המבקר עצמו.

היועץ לביטחון לאומי וראש המועצה לביטחון לאומי, אלוף (מיל') יעקב עמידרור, התייחס לטענות הקשות שהטיח המבקר בהליך קבלת ההחלטות של הדרג המדיני באירועי המשט.

"המבקר עצמו אמר שכלל לא בטוח שיש קשר בין תהליך שונה לבין תוצאות יותר טובות", הוא אמר - והוסיף כי "מאז המשט הטורקי תוכנן עוד משט אחד (מיוון), עוד שני מטסי התרסה ואירועים נוספים. התוצאה בהם הייתה אחרת".

נוסף על כך, ציין עמידרור כי חל שיפור ניכר בתפקוד המערכות מאז אירועי המשט הטורקי: "בהסתכלות על כל האירועים האלה מבינים שתהליך קבלת ההחלטות הרבה יותר טוב. הטיפול בכך נעשה באופן מסודר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת