חדש בצה"ל: תחרות צלפים בין יחידות מיוחדות

מתקן אדם יארח החל ממחר אירוע מיוחד שלא נערך כל יום בצבא – תחרות בין צלפים בגדודי החי"ר, הפלס"ר והיחידות המיוחדות. הפרס למקום הראשון – גביע. גורם צבאי: "רוצים למתג את מקצוע הצלף הצבאי"

הצלפים בדרך (דובר צה"ל)

בצה"ל החליטו לערוך לראשונה תחרות צליפה בת יומיים שתבחן את יכולות הצלפים מכלל גדודי חיל הרגלים (חי"ר), פלוגות הסיור (הפלס"רים) והיחידות המיוחדות.

התחרות, שתתקיים החל ממחר במתקן אדם, תחל בשלב הכנות שיכלול איפוס נשקים, תדרוך מיוחד ושיח על סוגיית הצליפה. ביום שני יתחלקו הלוחמים לזוגות של צלף ומאתר ויתפזרו בחמש התחנות כשבכל אחת מהן הם יקבלו ניקוד שבסופו ישוקלל לכדי תוצאה סופית.

בלוט"ר החליטו לחלק את התחרות למקצה אישי - שבסופו יוכתר הצלף הכי טוב בצה"ל ולמקצה בתים שיכלול את בית גדודי החי"ר (נח"ל, גבעתי, צנחנים, גולני, כפיר), בית היחידות המובחרות (שייטת, מגלן, דובדבן, יהל"ם) ובית היחידות המיוחדות שיכלול את הפלס"רים למיניהן. הזוכים במקומות הראשונים יקבלו גביע ולא פרס חומרי, אבל בצה"ל מדגישים כי מה שחשוב באמת זו ההשתתפות.

"הקרב צמוד, לא ידוע מ יזכה"

"מערך הצליפה עבר מהפכה וההשתתפות חשובה מאוד", סיפר מפקד הלוט"ר, סא"ל ליאור לחדשות 2 באינטרנט. "צה"ל הוא במקום אחר לחלוטין ממה שהיה במלחמת לבנון השנייה בתחום זה וניתן לראות זאת בלחימה שעל גבול הרצועה". הרעיון לתחרות הגיע לאחר שסגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה, הגיע לביקור ביחידה והציע לערוך תחרות גדולה בכלל המערך, מה שיכול להגביר את הדרישה של החיילים לתפקיד.

"הכנסנו נשקים חדשים ועשינו הרבה מהלכים בתחום", ציין סא"ל ליאור. "התחרות באה כחלק מתהליך של הטמעת מקצוע הצלף ומיתוגו ומיצובו והעברת המסר הברור למפקדים ולצלפים - עם זאת יש להדגיש כי המוטיבציה לתפקיד גבוהה מאוד".

אבל מי עתיד לזכות בתחרות? "אני חייב להגיד שאין לי מושג מי יזכה כי העולם הזה הוא כל כך מקצועי והתוצאות לדעתי יהיו קרובות מאוד ולא יהיה הרבה פער", מסכם סא"ל ליאור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת