ברבנות הצבאית הופתעו מתמונת החיילים: "רחמנא לצלן"

נציג הרבנות הצבאית שענה היום לשיחת טלפון של חייל דתי מודאג, שפנה אליו בעקבות פרסום התמונה של זוג החיילים ההומוסקסואלים בעמוד הרשמי של צה"ל בפייסבוק, הביע עמדה שונה מזו שמתגאים בה בצבא. "אני לא מבין את הדבר הזה", ענה הנציג. גורמים ברבנות: "זה מבלבל את החיילים הדתיים"

התמונה שהועלתה (דובר צה"ל)

צה"ל התגאה אתמול בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו באנגלית בתמונה של שני חיילים, גברים, מחזיקים ידיים. התמונה הועלתה לרגל חודש הגאווה וזכתה מדי לאלפי לייקים ושיתופים. גם גורמים במשרד החוץ אמרו בהשתאות ש"אף צבא בעולם לא מפרסם תמונות מסוג זה".

עם זאת, גופים מסוימים בצה"ל דווקא הופתעו למראה התמונה. חייל דתי שהתקשר היום לרבנות הצבאית ותהה על הפרסום עם הכותרת "אצלנו כל החיילים שווים", קיבל מחייל אחר, נציג הרבנות, את התשובה: "רחמנא ליצלן, זה מה שהתפרסם?".

"אין לרבנות הצבאית גורם שנקרא צנזורה הלכתית, אין דבר כזה", הוסיף הנציג בשיחת הטלפון. "אולי היה צריך להיות. אני לא מבין את הדבר הזה ואני רוצה לבדוק מה אפשר לעשות עם הדבר הזה. אין דבר כזה, זה ברור שזה לא בסדר ואני אנסה לראות מה אפשר לעשות ואפנה לגורמים".

גורמים ברבנות הצבאית אמרו בשיחות סגורות כי הם לא חושבים שהפרסום היה ראוי, שכן הדבר פגע ברגשותיהם של חיילים דתיים. התמונה, לדבריהם, הופצה בקרב רבים בעמוד רשמי וזה "מבלבל את החיילים הדתיים". לטענתם, "צריך לזכור שבצבא יש גם חיילים דתיים וחרדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת