צה"ל במחווה לרגל חודש הגאווה: "אצלנו כל החיילים שווים"

דף הפייסבוק של דובר צה"ל עיטר עצמו לרגל חודש הגאווה בתמונה של שני חיילים קרביים, גברים, אוחזים ידיים ברחוב. התמונה עוררה תגובות קיצוניות, משני צידי המתרס, בעד ונגד שירות חד מיניים בצבא

התמונה. פרובוקטיבי או לגיטימי? (דובר צה"ל)

פתיחות ראויה לציון בצה"ל או צעד אחד יותר מדי? דובר צה"ל פרסם בדף הפייסבוק של הצבא תמונה של שני חיילים גברים אוחזים ידיים, אחד מהם חמוש ב-M16 מקוצר, עם כומתות קרביות. בכיתוב לתמונה באנגלית נאמר: "החודש הוא חודש הגאווה. הידעתם שצה"ל מתייחס לכל החיילים בצורה שווה?".

כמה מאות גולשים הגיבו לתמונה, רובם גולשים מחו"ל, ואם נשפוט לפי התגובות נראה כי נושא ההומוסקסואליות בצבא מעולם לא היה שנוי יותר במחלוקת. חלק מהגולשים כתבו שמדובר בתופעה נפלאה, שרק מחזקת את עוצמת הצבא. אחרים היו סובלניים הרבה פחות, וטענו כי מדובר בתופעה מזעזעת שמביישת את הצבא. לא היה רוב ברור לאף אחת מהקבוצות.

סוגיית זכויות החיילים החד מיניים עלתה השנה מדרגה, לאחר שנשיא ארצות הברית ברק אובמה ביטל את מדיניות "אל תספר ולא נשאל" שהייתה נהוגה בצבא האמריקני, ואפשר לראשונה בהיסטוריה לחיילים חד מיניים לשרת בגלוי בצבא. אחת ההצדקות של הנשיא למדיניות החדשה הייתה השילוב של חיילים חד מיניים בצה"ל, שמשרתים בגלוי וללא אפליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת