צה"ל מציג: תפוח אין, צנון אאוט

במהלך השנה האחרונה עלתה צריכת הירקות והפירות בצה"ל ב-10%. הירק המועדף על החיילים הוא העגבניה, ואילו הפרי האהוב ביותר על לובשי המדים הוא התפוח. סוד ההצלחה: ה"בסטיונרים" של משרד הביטחון מנהלים מו"מ קשוח בשוק הסיטונאי ורוכשים את הפירות והירקות הטריים ביותר עבור לוחמינו

אוכלים יותר ירקות ופירות (חיל הרפואה)

מתוק התפוח: מנתוני משרד הביטחון עולה כי חיילי צה"ל צורכים יותר ויותר ירקות ופירות, כך שצריכת הירקות והפירות בצה"ל עלתה בשנה האחרונה ב-10%.

חיילי צה"ל, מתברר, הכי אוהבים לאכול תפוחים - 30 אחוזים מכלל רכש הפירות לבסיסי הצבא שמורים לתפוח. אחריו בדירוג -  אפרסקים, משמשים, שזיפים וענבים, והכל כמובן תלוי בעונה.

בסל הירקות, התמונה יותר חד צדדית. העגבניה מובילה את הדירוג עם כ-50% מכלל רכש הירקות עבור החיילים. המלפפון הירוק מדורג שני עם כ-20%, פלפלים עם 10% ויתר ירקות הסלט הצה"לי חולקים יחד את 20 האחוזים שנותרו. הצנון, לעומת זאת, נחשב לירק השנוא ביותר בקרב החיילים ולכן הוא נרכש במידה המועטה ביותר.

מי שאחראי על רכש הפירות והירקות הללו מדי יום ונמצא בנבכי השווקים הם ה"בסטיונרים" של משרד הביטחון. היום שלהם מתחיל בשלוש וחצי בבוקר, אז הם מתחלקים לצוותים שפרוסים בשלושה מוקדים בשווקים מרכזיים בישראל על מנת לבחור את הירקות והפירות הכי טובים - וכמובן זולים - עבור חיילי צה"ל.

"מנהלים מו"מ כל הזמן על המחיר"

"הצוותים שלנו מקיימים משא ומתן בשווקים וכך הם מגיעים לתוצרת הכי זולה - בכל שעה וכמובן שבכל יום המחיר יכול להתחלף, ואנחנו משיגים את המחירים הזולים ביותר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אשר בלומנצוויג, ראש שלוחת אספקה טרייה באגף מנהל רכש במשרד הביטחון. "אנחנו מנהלים את הרכש ממש לפנות בוקר כדי שהחיילים יוכלו לקבל את הירקות והפירות הכי טריים שאפשר".במשרד הביטחון מבהירים כי הרכש מתבצע ממש כמו קניות בשוק, כך שהצוותים הנחושים צריכים לקבל החלטות מהירות ולדאוג שהמחיר הוא הזול ביותר שניתן להשיג. "גם אנחנו סובלים מעליות המחירים", הוסיף בלומנצוויג. "אבל אנו יודעים לחסוך".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת