נכי צה"ל: "מדינת ישראל מפקירה את פצועיה"

החיילים שלחמו ונפצעו במערכות ישראל יוצאים שוב להילחם, הפעם באגף השיקום של משרד הביטחון שמקצץ ופוגע בהקצבות המגיעות להם על פי חוק: "התקציב נגמר ואין אפשרות לקבל טיפולים"

צפו: נכי צה"ל מפגינים

עשרות נכי צה"ל, רובם נכים קשים, הפגינו אתמול מול בסיס הקריה בתל אביב נגד אגף השיקום במשרד הביטחון, בשל מה שהם מכנים 'הזנחה פושעת'. המפגינים חסמו לתנועה את רחוב שאול המלך וקראו קריאות נגד ראש האגף, וסמנכ"ל משרד הביטחון משה צין.

הקיצוצים בתקציב משרד הביטחון שכבר נעשו, ואלה שמתוכננים לשנת התקציב הבאה, נגסו גם בתקציבו של אגף השיקום. לדברי הנכים, מזה מספר שנים שהאגף מכרסם בקצבאות שלהם ופוגע בהסכמים שנחתמו בינו לבין ארגון נכי צה"ל. נכים שפנו לאגף השיקום בבקשה לקבלת טיפולים רפואיים התלוננו על כך שקיבלו תשובה כי "התקציב נגמר ואין אפשרות לקבל טיפולים".

עו"ד עידן קליימן, מנהל האגף המשפטי בארגון נכי צה"ל ונכה בדרגת 100%, הסביר: "אגף השיקום קרס - אין לנו שירותים סוציאליים ואין לנו שירותים רפואיים. אגף השיקום מנהל היום מדיניות אך ורק בשם החיסכון הכספי."  בארגון הנכים מוסיפים כי "נכון להיום הנכים הקטועים לא מקבלים את הפרוטזות שהם צריכים לקבל, הלומי הקרב לא מקבלים את הטיפולים הפסיכולוגיים והפסיכיאטריים והמשותקים לא מקבלים את טיפולי הפיזיותרפיה שהם צריכים", וקליימן מסיים: "מדינת ישראל מפקירה את פצועיה".

ברק משה, שנפצע בהתקפת מטוסים ברמת הגולן ברגלו, ציין: "הוועדה רפואית החליטה לתת לי נעליים. במשך 38 שנים קיבלתי אותן ללא בעיות, אבל בשנתיים האחרונות לא קיבלתי". הנכים מבטיחים שימשיכו במחאה נגד הפגיעה בזכויותיהם, "אנחנו מבינים שצריך לקצץ, אך לא צריך לעשות זאת על חשבוננו."

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה לידיעה: "כחלק ממחוייבות מדינת ישראל ומשרד הביטחון לנכי צה"ל, מתקיימת הידברות שוטפת וחיובית עם ארגון נכי צה"ל. לא ברורה לנו סיבת ההפגנה, אלא אם כן מדובר בהפגנה שסיבותיה ושיקוליה ממניעים אחרים. בניגוד לנטען בפנייתכם, תקציב הביטחון גדל מדי שנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת