החל מהיום: כביש 12 ייפתח לתנועת כלי רכב באופן מלא

כ-10 חודשים לאחר מתקפת הטרור הקטלנית בדרום ייפתח היום כביש 12 הסמוך לגבול עם מצרים לתנועה מלאה של כלי רכב. בחודש פברואר נפתח הכביש לתנועת כלי רכב בשעות היום, אך לאחר חודשים של פעילות אינטסיבית של צה"ל באיזור מתאפשרת פתיחת הכביש גם בשעות הלילה

מחסום נטפים. ארכיון (חדשות 2)

חוזרים לשגרה: כביש 12 הסמוך לגבול הדרומי של ישראל עם מצרים ייפתח היום באופן מלא לתנועת כלי רכב, כך נמסר מדובר צה"ל. הכביש נסגר בחודש אוגוסט בשנה שעברה לאחר מתקפת הטרור הקטלנית בה נרצחו שישה אזרחים ישראלים, חייל צה"ל ולוחם ימ"מ.

ההחלטה על פתיחתו של הכביש לתנועה מלאה התקבלה הודות להמשך הפעילות המקיפה מאז חודש פברואר, אשר אפשרה את פתיחתו של הכביש לנסיעה בשעות הלילה. במהלך החודשים האחרונים פעל צה"ל באינטנסיביות על מנת לאפשר את פתיחתו המלאה של הכביש לשימור שגרת חיים בטוחה של אזרחי ישראל.

בחודש פברואר נפתח כביש 12 לתנועה חלקית, בשעות היום בלבד, זאת לאחר עבודה נרחבת שבוצעה לחיזוק ההגנה בקטעי הכביש הסמוכים לגבול ישראל מצרים, האצת בניית המכשול, תגבור הכוחות ואמצעי התצפית והוספת אמצעי מיגון המותאמים להתרעות הקיימות בנוגע לביצוע פעילות טרור במרחב.

הסיבה לסגירת הכביש: מתקפה משולבת קטלנית

בחודש אוגוסט בשנה שעבר מחבלים שהסתננו ממצרים פתחו באש לעבר אוטובוס קו 392 של "אגד" בכביש 12, שיצא מבאר שבע לכיוון אילת. אחד מהחיילים שהגיע לחלץ את הנוסעים ולהגיש עזרה, סמ"ר משה נפתלי ז"ל בן 22 מעפרה, נהרג מאש המחבלים. דקות לאחר מכן, נפגעו רכב פרטי ואוטובוס ריק, מטילי נ"ט. רכב צבאי שהוזעק למקום עלה על מטען וכמה מאנשיו נפגעו. לאחר מכן, נורו מספר פצצות מרגמה לעבר עבודות אחזקה שגרתיות בגדר בגבול מצרים.

האירועים הקשים הסתיימו במניין דמים של 7 הרוגים ועוד כ-30 נפגעים בדרגות פציעה שונות, שפונו לבתי החולים "יוספטל" באילת ו"סורוקה" בבאר שבע. בין ההרוגים: חמישה גברים ושתי נשים, אחד מהם לוחם גולני.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת